۲۰ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): صبح روز جمعه ۹۴/۵/۱۶ دو نفر از نیروهای یگان محیط زیست شهرستان مهران در استان ایلام حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کولک متوجه صدای شلیک گلوله شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهران در این باره گفت: محیط بانان به جست و جو پرداخته و پس از چند دقیقه دوربین کشی ۳ نفر شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که لحظاتی قبل یک قوچ وحشی را شکار کرده بودند.

احسان گلاب پاشی اظهار داشت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با شکارچیان متخلف وارد عمل شدند اما متخلفین لاشه شکار را رها کرده و با تهدید مامورین متواری شدند.
محیط بانان که دو نفر بودند طی تماس با مرکز اداره درخواست نیروی کمکی نموده و دو اکیپ دیگر از نیروهای محیط زیست عازم منطقه شدند.………………
……
لاشه قوچ وحشی کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده کولک

احسان گلاب پاشی گفت: ۱۳ نفر از محیط بانان در قالب چند گروه شکارچیان متخلف را محاصره نموده و نهایتا هر سه متخلف تسلیم و توسط مامورین بازداشت شدند.

از متخلفین علاوه بر لاشه قوچ وحشی که رها کرده و گریخته بودند، یک اسلحه گلوله زنی برنو و یک اسلحه شکاری ساچمه زنی به همراه مهمات مربوطه و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
متهمین پس از واریز مبلغ ۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی، به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت حمایت شده در منطقه حفاظت شده تحت محاکمه قرار خواهد گرفت و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.