شکارچی متخلف به جرم تمرد و حمل سلاح غیرمجاز به ۳۰ ماه حبس محکوم شد

۱۸ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): آبان ماه سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست شهرستان جاسک هرمزگان در جریان ورود گروهی از شکارچیان متخلف و حرفه ای به ارتفاعات تنگ بهمدی در این شهرستان قرار گرفتند.

رئیس اداره محیط زیست جاسک در این باره گفت: محیط بانان عازم منطقه شده و پس از مدتی جست و جو شکارچیان متخلف که بوسیله یک خودروی کمک دار و مجهز وارد تنگ شده و در حال حرکت به سمت ارتفاعات بودند را مشاهده نمودند.

کاظم شریفی شمیلی اظهار داشت: یکی از سرنشینان خودرو از افراد بسیار سرشناش و ثروتمند جاسک بود که بارها مرتکب تخلفات شکار در این شهرستان شده بود.

محیط بانان مسیر شکارچیان را مسدود کرده و پس از متوقف نمودن خودروی متخلفین، از آنها خواستند تا سلاح خود را به مامورین تحویل دهند.
………
..
خودروی شکارچیان متخلف حین بالا آمدن از تنگ بهمدی پیش از رسیدن به کمین محیط بانان

شریفی گفت: شکارچیان متخلف که چهار نفر بودند از خودرو پیاده شده و ضمن توهین به محیط بانان بوسیله یک اسلحه گلوله زنی مامورین را تهدید به مرگ کردند.

متخلفین حاضر به تحویل اسلحه به مامورین نشده و شکارچی سرشناس و همراهانش سعی نمودند بوسیله خودرو از منطقه خارج شود.

محیط بانان نیز که سه نفر بوده و از جزئیات ماجرا و تهدیدهای متخلفین فیلمبرداری کرده بودند، به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی با متخلفین درگیر نشده و نیروی انتظامی را در جریان قرار دادند.
تا زمان حضور مامورین نیروی انتظامی، متخلفین منطقه را ترک کرده بودند اما صورتجسله ای در این زمینه تنظیم و اداره محیط زیست جاسک شکایتی را در رابطه با تمرد و تهدید مامورین و همچنین حمل اسلحه گلوله زنی غیرمجاز (جواز اسلحه گلوله زنی همراه شکارچی متخلف به نام برادر وی بوده است) در مراجع قضایی مطرح نمود.

شکارچی متخلف که تصور میکرد به واسطه ثروت و شهرتی که در منطقه دارد می تواند مامورین را از شکایت خود منصرف نموده و مسیر پرونده را تغییر دهد، علی رغم ابلاغ و صدور احضاریه، در جلسه دادگاه حضور نیافت.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگستری شهرستان جاسک، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانسته و نامبرده را به جرم تهدید مامورین دولت به تحمل شش ماه حبس و از بابت استفاده از اسلحه غیرمجاز (اسلحه متعلق به غیر) به تحمل دو سال حبس محکوم نمود.


شکارچی متخلف از فرصت ۳۰ روزه جهت اعتراض و تقاضای تجدیدنظر خواهی استفاده نکرده است، بنابراین حکم صادره قطعی بوده متهم می بایست برای گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان شود.