۱۸ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۱۱٫۳۰ روز گذشته (یکشنبه ۹۴/۵/۱۸) نیروهای یگان محیط زیستپارک ملی سرخه حصار در استان تهران حین گشت و کنترل و دوربین کشی یک شکارچی غیرمجاز را در مشاهده نمودند.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و شکارچی غیرمجاز را که قصد فرار داشت، پیش از اقدام به شکار بازداشت نمودند.

شکارچی متخلف دستگیر شده در پارک ملی سرخه حصار به همراه اسلحه، مهمات و سایر ادوات شکار کشف شده

امامعلی یگانزاده اظهار داشت: از این متخلف یک اسلحه خفیف دستکاری شده، دو عدد فشنگ خفیف، یک چاقو، یک کارد سلاخی و یک اره کشف و ضبط گردید.
متهم پس از تشکیل پرونده با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی گردید.بر اساس ماده ۱۰ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس مبادرت به تغییر در کالیبر، لوله و آلات متحرک هر نوع سلاح نماید یا شماره یا نشانه (آرم) سلاح را جعل نماید به جزای نقدی از
۲۰ میلیون تا ۸۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.


بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.