۱۵ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۵ بامداد امروز نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستانمستقر در محیط بانی تنگراه حین گشت زنی متوجه حضور دو شکارچی سابقه دار شدند که سوار بر یک موتورسیکلت بودند.
مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و فرمان ایست صادر نمودند اما شکارچیان متخلف با مشاهده مامورین از روی موتور پیاده شده و با رها کردن کوله پشتی و اسلحه با پای پیاده متواری شدند.
احمد دباغیان اظهار داشت: محیط بانان با بکارگیری قانون سلاح اقدام به شلیک چندین تیر هوایی نمودند اما شکارچیان متخلف پس از شنیدن صدای شلیک گلوله خود را به درون دره ای با شیب بسیار تند پرتاب کرده و گریختند.
دباغیان گفت: از متخلفین یک دستگاه موتورسیکلت، یک قبضه اسلحه جنگی سیمینوف (کلاشینکف ۱۰ تیر)، تعداد ۲۴ عدد فشنگ کلاشینکف و دو گوشی موبایل در صحنه تخلف بجا مانده است.

منطقه ای که متخلفین در آن مشغول جستجو بوده اند زیستگاه اصلی مرال و شوکا در پارک ملی گلستان به شمار می رود و شکارچیان جهت انجام شکار غیر قانونی گوزن وارد این نقطه از پارک شده بودند.

با توجه به مدارک بجا مانده در صنحه تخلف و مالکیت موتورسیکلت و خطوط تلفن همراه و شناسایی کامل متخلفین توسط محیط بانان، طی روزهای آینده حکم جلب متخلفین توسط مراجع قضایی صادر و بطور حتم شکارچیان متخلف خودشان را به اداره محیط زیست معرفی نموده و یا دستگیر خواهند شد.
موتورسیکلت، اسلحه جنگی سیمینوف، ۲۴ عدد فشنگ کلاشینکف و دو گوشی موبایل بجا مانده از شکارچیان متخلف

یکی از متخلفین از شکارچیان حرفه ای و سابقه دار منطقه است که دارای بیش از ده مورد پرونده تخلف شکار و محکومیت در پارک ملی گلستان می باشد و تا کنون چندین نوبت نیز به دلیل تخلفات شکار و صید به حبس محکوم شده و دوره محکومیت خود را در زندان گذرانده است.