۱۳ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۱٫۳۰ بامداد امروز نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه مستقر در سرمحیط بانی انزها در جریان حضور یک خودروی مشکوک در منطقه قرار گرفتند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله به سمت محل مورد نظر حرکت کرده و یک خودروی شاسی بلند را مشاهده نمودند که در کنار جاده توقف کرده بود.
محمد فریدی اظهار داشت: مامورین خود را به خودروی مشکوک رسانده و متوجه شدند راننده خودرو لحظاتی قبل از حضور محیط بانان یک بره میش وحشی را هدف گلوله قرار داده است.……………………
….
بره میش وحشی شکار شده دقایقی پس از شلیک شکارچی متخلف

فریدی گفت: محیط بانان بلافاصله شکارچی متخلف را بازداشت نموده و از جانب وی یک قبضه اسلحه خفیف ایتالیایی کشف و ضبط گردید.

متهم به پاسگاه محیط بانی منتقل شده و در جریان بازجویی ها اعتراف کرد هنگامی که در تاریکی شب در حال رانندگی به سمت ویلای خود بوده در کنار جاده متوجه حضور تعدادی میش و بره شده و پس از پیاده شدن از خودرو با اسلحه خفیف به سمت یکی از بره ها تیراندازی کرده است.


متهم شب گذشته را در بازداشت بوده و صبح امروز پس از واریز
مبلغ ۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک بره میش وحشی جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.………………………
اسلحه خفیف کشف شده از شکارچی متخلف در شهرستان فیروزکوه

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت حمایت شده تحت محاکمه قرار خواهد گرفت و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

ضمن اینکه بر اساس ماده ۱۴ قانون مذکور اسلحه و ادوات شکار متهمین تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)