قزوین - ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از کشف و ضبط هفت قطعه لاشه پرنده از یک شکارچی متخلف در شهرستان البرز خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، این شکارچی متخلف در باغات و زمین های کشاورزی حاشیه شهر صنعتی البرز و الوند اقدام به شکار پنج قطعه فاخته، یک قطعه کبوتر چاهی و یک قطعه قمری اقدام کرده بود.

صدرالدین علیپور افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست، از این شکارچی سنگدل یک قبضه سلاح شکاری 5/5 و تعداد 30 عدد فشنگ توقیف و ضبط کردند.

وی اظهارکرد: پرونده این متخلف در مراجع قضایی در حال بررسی است.

علیپور ضمن هشدار به کسانی که بدون دریافت مجوز به حوزه های استحفاظی محیط زیست استان وارد می شوند، اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به طور شبانه روزی در حال گشت زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت هستند و با متخلفان در حوزه شکار و صید برابر با قانون و با شدت و قاطعیت برخورد خواهند کرد.

طبق تبصره دو بند ب قانون شکار و صید، هر کس مبادرت به زنده گیری ، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و صدور پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان، دلیجه، قمری و ... کند علاوه بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده به جزای نقدی از یک میلیون و 800 هزار تا 20 میلیون ریال محکوم خواهد شد.

استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده بنام باشگل در شهرستان تاکستان با وسعت 25 هزار و 198 کیلومتر مربع و دو منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت و طارم سفلی به ترتیب با وسعت 118 و 49 هزار کیلومتر مربع می باشد.

منبع:ایرنا