۸ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان مهدیشهر سمنان حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده پرور متوجه صدای شلیک چندین گلوله شدند.
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر در این باره گفت: محیط بانان پس از شنیدن صدای تیر به جستجو در منطقه و کنترل راه های ورودی و خروجی پرداختند.

عباس زارع اظهار داشت: مامورین پس از چند ساعت جستجو به یک خودروی نیسان مشکوک شده و با تعقیب نامحسوس نیسان متوجه شدند که برای انتقال شکارچیان متخلف و لاشه شکار وارد منطقه شده است.
پس از آنکه خوردوی نیسان وانت به محدوده مورد نظر خود رسید لاشه های شکار به خودرو منتقل شده و یک موتورسیکلت نیز به همراه آن به حرکت درآمد.
محیط بانان جهت برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شدند اما موتورسیکلت و نیسان وانت با مشاهده مامورین از یکدیگر جدا شده و متواری شدند.
محیط بانان به تعقیب نیسان پرداخته و پس از مدتی تعقیب و گریز با زحمت موفق به متوقف نمودن خودرو شدند.……
……..
تصویر: لاشه سه کل وحشی کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده پرور

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: در این حین راننده و یک شکارچی متخلف از خودرو پیاده شده و با پای پیاده در جنگل متواری شدند.

عباس زارع اظهار داشت: محیط بانان در جریان تعقیب و گریز پیاده، راننده وانت را بازداشت نمودند اما شکارچی مسلح موفق به فرار شد.

در بازرسی از درون نیسان وانت لاشه ۳ کل وحشی کشف و متهم به همراه خودرو و آثار جرم به مراجع قضایی تحویل داده شد.

متهم در جریان بازجویی ها هویت سه شکارچی متخلف که دو نفر از آنها بوسیله موتورسیکلت و یک نفر با پای پیاده گریخته بود را فاش نموده و مشخصات آنان را در اختیار مقام قضایی قرار داد.
حکم جلب متخلفین متواری توسط مقام قضایی صادر شده و هر سه نفر که از شکارچیان سابقه دار منطقه هستند بزودی بازداشت شده و جهت رسیدگی به جرم به دادگاه معرفی خواهند شد.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)