بوشهر-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی بوشهربا اشاره به دستگیری شش شکارچی حیات وحش، گفت:26قطعه پرنده حفاظت شده از شکارچیان متخلف درمناطق شکارممنوع وارتفاعات این شهرستان کشف شد.

به گزارش ایرنا، مصطفی رشیدی روز چهارشنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود:با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست ومحیط بانان شهرستان دشتی شش شکارچی متخلف در مناطق کوه بیرمی، کوه مند، دشت پلنگ و ارتفاعات سناء شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهارداشت: از این شکارچیان علاوه بر 26 قطعه پرنده حفاظت شده کبک و تیهو دو قبضه اسلحه ساچمه زنی، سه عدد فشنگ، سه قفس و شش رشته تور پرنده گیر نیزکشف شد.

رشیدی ادامه داد: این شش شکارچی متخلف برای سیرمراحل قانونی وبرخورد لازم تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند.

وی تصریح کرد: امسال به دلیل خشکسالی اکثر این پرندگان برای آبخوری به مناطق و سکونتگاههای روستائیان و دشت ها و ارتفاعات شهرستان پناه می برند که به دام افراد سودجو یا شکارچیان متخلف گرفتار می شوند.

رشیدی، خواستارهمکاری وهمراهی بیشتر همه مردم و دوستداران محیط زیست و تشکل های مردمی و همچنین شوراهای اسلامی ودهیاران روستاها برای حفاظت ازگونه های کمیاب ونادر پرندگان و حیوانات در سطح شهرستان ومناطق زیست محیطی این شهرستان شد.

وی اضافه کرد: شهرستان دشتی به دلیل داشتن کوه های مرتفع و زیبا و طبعیت منحصربه فرد و رودخانه های بزرگ و پرآب ازجمله رودخانه مند، باغان، دشت پلنگ و مناطق شکارممنوع مند همواره مورد تعرض شکارچیان و متخلفان به محیط زیست می باشد.

شهرستان دشتی با 80 هزارنفرجمعیت در80 کیلومتری جنوب بوشهرواقع است .منبع:ایرنا