سلام

در هر مرحله از زندگی سگ خود را با غذای متناسب با نیازهای او در آن مرحله تغذیه نمایید
فنداسیون و پایه سلامتی و چابکی یک سگ در حال رشد در زمان تولگی ریخته می شود . انتخاب یک برنامه صحیح با سرعت مناسب نقشی قطعی و انکار ناشدنی در کسب این خصوصیات ایفا می نماید.
به خصوص در مورد سگ های نژادهای بزرگ ، رشدی که خیلی به سرعت صورت گیرد می تواند منجر به تغییرات اسکلتی شود.
در اکثر مواقع، علل این تغییرات اسکلتی که در مرحله رشد ایجاد می شوند کمبود ویتامین ها و مواد معنی نیستند زیرا غذاهای کامل معمولأ محتوی مقدار کافی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشند.
تغذیه سگ های در حال رشد با مقدار زیادی از مواد مغذی ، به خصوص سطح بالایی از انرژی ، دلیل اصلی مشکلات استخوانی و مفصلی می باشد زیرا موجب افزایش وزن بیش از حد می گردد. در نتیجه نکته ای کلیدی در پرورش و بزرگ کردن توله سگ ها و سگ های جوان ، پیشگیری از رشد سریع آنها به دلیل تغذیه با پروتئین و یا انرژی بیش از حد می باشد.
این مسئله به خوبی روشن شده است که توله سگ ها و سگ های جوان نژادهای مختلف به لحاظ نحوه و روند رشد بسیار متفاوت می باشند. این تفاوت رشد توله سگ ها و سگ های جوان زمانی که شما میزان وزن گرفتن روزانه سگ خود را در نموداری که در ادامه آمده است مشاهده می نمایید به خوبی آشکار می شود. این نمودار در درجه اول نسبت های متفاوت وزن گرفتن روزانه سگ ها را نمایش می دهد و سپس نشان می دهد که چگونه میزان رشد سگ ها با بزرگ شدن نژادشان در مراحل بعدی زندگی بیشتر می شود.

توجه : توله سگ های نزادهای بزرگ و نژادهای مسابقه ای در مقایسه با توله سگ های نژادهای کوچک نیاز به غذای مخصوص توله سگی دارند که محتوی پروتئین و انرژی معتدل تر و ملایم تری باشد.
این مسئله به این دلیل است که :
1.سگ های نژاد بزرگ نسبت به سگ های نژاد کوچک نیاز به غذای بیشتری دارند.
2.میزان رشد توله سگ های نژاد بزرگ بعد از مرحله اصلی رشد در7-5 ماهگی به طور چشمگیری کاهش می یابد.(به نمودار توجه نمایید)
3.در همان زمان نیاز انرژی آن ها به نسبت هر کیلو وزن بدن نسبت به سگ های نژاد کوچک به طور چشمگیری کاهش می یابد.
در سگ های بالغ ، نیاز به انواع مختلف مواد مغذی نسبت به توله سگ های در حال رشد کاهش فاحشی می یابد. دلیل این امر این است که سگ های بالغ نیاز به رشد بیشتر بافت های بدن خود ندارند. تنها اتفاقی که در بافت های این سگ ها می افتد تغییرات مشخص می باشد.
توجه: نیاز سگ های بالغ به مواد غذایی تحت تاثیر عوامل زیادی از قبیل نژاد، وزن و سن سگ ، بالانس هورمونی ( برای مثال آیا عقیم شده است یا خیر) ، ضخامت پوست ، بلندی پوشش ، محیط زندگی و سطح فعالیت می باشد.
این فاکتورهای گوناگون و تاثیرگذار به طور حتم موجب نیازهای انرژی متفاوت در هر سگ می شوند. حتی اگر سطح فعالیت سگ ها مشابه باشند، به میزان انرژی بسیار کمتری نسبت به سگ های جوان یا سگ هایی با پوشش مویی کوتاه تر نیازمندند. سگ هایی که تمرین بدنی زیادی دارند (مانند هاسکی) به میزان انرژی بسیار بیشتری (4-3 برار بیشتر) نسبت به سگهایی که فقط برای پیاده روی برده می شوند نیازمندند حتی با وجود سایزهای برابر.
توجه: نیاز به مواد غذایی ، که می تواند به میزان زیادی بین سگ های بالغ متفاوت با غذای انتخابی برای آن سگ باشد به طوریکه سگ شما به طور کامل احساس سیری کرده و دستگاه گوارش هم مواجه با حجم بیش از حد لازم غذا نشوند.
سگ ها هر چه بزرگ تر می شوند، دستخوش تغییرات بیشتری می باشند:
1.انرژی مورد نیازشان به طور چشمگیری کاهش می یابد.
2.پروتئین مورد نیازشان هم به طور چشمگیری کاهش می یابد. پروتئین زیادی یا پروتئینی که به سختی مورد استفاده باشد موجب وارد آمدن بار اضافی ناخواسته به پروسه متابولیک بدن می شود و مواد جانبی تولید شده در این روند می بایست توسط کبد سم زدایی شده و توسط کلیه ها از بدن دفع شوند.
3.تحرکات طبیعی روده ها کاهش می یابد و بایستی توسط غذای مناسب تحریک شود.(توسط اجزاء موجود در غذا و از همه مهم تر فیبرها)
4.مواد معدنی می بایستی متناسب با نیاز تامین شوند. زیرا میزان زیاد این مواد میتواند منجر به ذخیره بیش از حد آنها در بافت ها و فشار بیش از حد به کلیه ها شود.
5.کاهش قدرت جذب ویتامین ها و مواد معدنی با افزایش سن نیز بایستی مدنظر بوده و با حجم غذای مناسب جبران گردد. شما باید سگ خود را با مواد احیا کننده سلولها از جمله آنتی اکسیدانت ها مثل ویتامین E، سلنیوم و سایر اجزاء مفید در غذا تغذیه نمایید چرا
چرا که مواد جانبی تولید شده دراثر روند متابولیسم بدن تاثیرات منفی زیادی بر سلوی های بدن دارند.
هر چه سگ ها در اثر افزایش سن مقاومت خود را در برابر عوامل بیماری زا بیشتر از دست بدهند ، مواد طبیعی بیشتری باید به غذای سگ های پیر افزوده شود تا جبرانگر این امر باشند لذا تغذیه سگ های پیر میبایست با دقت بیشتری صورت پذیرد.
امتیازات موجود در تمامی محصولات Bosch
· محافظت سلولی طبیعی
آنتی اکسیدانت های طبیعی کلیدی مانند ویتامین E و سلنیوم از سلول های بدن در برابر حملات آسیب رسان محصولات زائد تولید شده در متابولیسم بدن محافظت می نمایند و در برابر فرآیند پیری می جنگند.
· پوشش براق بی نظیر
اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 بالانس شده به اتفاق ترکیب ارگانیک ویژه به نام روی (شلات) سبب می شود تا پوستی نرم و پوششی براق برای سگ شما ایجاد شده و با تقویت سیستم دفاعی بدن محرک شادابی سگ شما می باشند.
· فلور روده ای بهبود یافته
میزان بالانس شده ای از انواع فیبرهای قابل حل (شامل فروکتو الیکو ساکارید ها ) محرک فلور موجود در روده سگ شما بوده و گوارش پایدار و بی نقص را تضمین می کند.
· طعم فوق العاده
گوشت هیدرولیز شده منبع ارزشمند پروتئین بوده و سبب ایجاد مزه فوق العاده در محصولات می شود. به علاوه اضافه کردن گوشت تازه سبب افزایش طعم لذیذ محصولات ما می شود.
· کاهش بوی مدفوع
انواع مختلفی از فیبرها به همراه مواد معدنی جاذب موجب تقویت فلور روده گشته و با باند شدن مواد به وجود آورنده بوی بد مدفوع باعث کاهش این بوی نامطلوب می شوند.


در پست های بعدی محصولات معرفی میشود