۶ مرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل عکسی از دو شکارچی متخلف در اختیار نیروهای یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

در عکس دو شکارچی متخلف درحالیکه که یک قوچ وحشی را شکار کرده و مشغول کباب کردن گوشت قوچ بودند مشخص است. همچنین دو قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف در پشت سر متخلفان در تصویر کاملا مشخص است.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: پس از دریافت عکس، نیروهای یگان محیط زیست به تحقیق و بررسی در این مورد پرداخته و پس از دو هفته تلاش موفق شدند هویت افراد حاضر در تصویر را شناسایی کنند.

حمید ریگی اظهار داشت: محیط بانان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند تخلف موضوع تصویر در محلی به نام دره آهو واقع در منطقه شکار ممنوع بزمان رخ داده است.
عکس متخلفین پس از شکار یک قوچ وحشی / سیخ های کباب و دو اسلحه کلاشینکف در تصویر مشخص است

حمید ریگی گفت: پس از شناسایی شکارچیان غیرمجاز، با شکایت اداره محیط زیست پرونده ای در این زمینه در مراجع قضایی تشکیل شده و حکم جلب متخلفین توسط دادستان صادر گردید.
محیط بانان که اسم، مشخصات و آدرس کامل متخلفین را در اختیار داشتند با حکم جلب صادر شده به محل سکونت متهمین مراجعه و هر دو نفر را بازداشت نمودند.
هم اکنون متهمین به قید ضمانت آزاد شده و رسیدگی به پرونده آنها در مراجع قضایی به جرم حمل سلاح جنگی و شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده در جریان است.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)