۳۱ تیر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت ۲۴ سه شنبه شب نیروهای یگان محیط زیست پناهگاه حیات وحش موته اصفهان متوجه پروژکتورکشی در دشت شده و جهت بررسی موضوع وارد عمل می شوند.
فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: محیط بانان پس از حضور در دشت یک دستگاه موتورسیکلت را مشاهده نمودند که بوسیله نور پروژکتور در تاریکی شب در جستجوی آهو بود.
مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: پس از اعزام نیروهای کمکی، محیط بانان بوسیله سه خودرو بصورت چراغ خاموش به سمت شکارچی متخلف حرکت کرده و پس از نزدیک شدن به موتورسیکلت جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شدند..
موتورسیکلت توقیف شده و لاشه ماده آهوی کشف شده از شکارچی متخلف در پناهگاه حیات وحش موته

جمشیدیان گفت: راکب موتورسیکلت با مشاهده نیروهای محیط زیست بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان اقدام به فرار نموده و مامورین نیز با خودرو به تعقیب وی پرداختند.
پس از تعقیب و گریز طولانی، به دلیل سرعت بسیار زیاد حین فرار، متخلف تعادل خود را از دست داده و موتورسیکلت وی واژگون شد.
بر اثر این حادثه شکارچی متخلف به شدت از ناحیه پا و لگن دچار آسیب شده و توسط محیط بانان به بیمارستانی در گلپایگان منتقل گردید.
…………………………
……..
پستان پر از شیر ماده آهو در تصویر فوق کاملا مشخص است

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: از این شکارچی متخلف یک دستگاه موتورسیکلت و لاشه یک آهوی ماده کشف گردید که پستان آهو هنوز پر از شیر بوده است.
آهوان ماده در این زمان از سال دارای یک تا دو بره هستند. متاسفانه ادامه حیات بدون حمایت و تغذیه از شیر مادر برای بره آهوها میسر نخواهد بود و به طور حتم بره ها نیز تلف خواهند شد.
این متخلف ماده آهو را بوسیله موتورسیکلت تعقیب کرده و پس از مدتی فرار و خسته شده حیوان، آهو را زنده گیری کرده و گلوی آن را با چاقو بریده بود.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: شکارچی متخلف شب گذشته در بیمارستان گلپایگان تحت عمل جراحی قرار گرفته و پس از ترخیص از بیمارستان صبح امروز به مراجع قضایی معرفی و با دستور قاضی بصورت موقت روانه زندان شده است.

این متخلف دارای سوابق متعدد شکار غیرمجاز در محدوده پناهگاه حیات وحش موته بوده و پیش از این نیز به همین جرم بازداشت و محاکمه شده است.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)