همدان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست رزن گفت: یک قلاده گرگ در روستای ملابداغ رزن هدف گلوله قرار گرفت.


جوادنوری اظهر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از دو مرحله حمله گرگ به دو کودک خردسال در شهرستان رزن تیم یگان حفاظت محیط زیست در محدوده های حمله گرگ مستقر شدند.

وی اضافه کرد: همچنین سرکشی در مناطقی که احتمال حضور گرگ زیاد بوده و محدوده ای که گرگ اقدام به حمله به کودکان کرده بود در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: پس از سرکشیهای مستمر در نهایت گرگ مهاجم پس از شلیک سه تیر توسط سلاح ساچمه زنی کشته شد، با این وجود حضور یگان حفاظت در رزن برای پیشگیری و دفع حمله گرگ ادامه دارد.

اواسط تیرماه سال جاری گرگ در سه نوبت وارد دو روستای خت و ملابداغ از توابع بخش سردرود شهرستان رزن شد.

در دو حادثه که در دو روز متوالی رخ داد گرگ از ناحیه گردن و صورت یک دختر و پسر حدود چهارساله را در روستاهای تخت و ملابداغ زخمی کرد که با حضور به موقع اعضای خانواده، گرگ متواری شد.

همچنین در سانحه سوم که برای دومین بار در روستای ملابداغ رخ داد یک قلاده گرگ قصد حمله به یک پدر و فرزند را داشت که با هیاهو و حضور همسایه ها گرگ پا به فرار گذاشت.

طبق بررسیها، بیشتر خانه های روستاهای تخت و ملابداغ فاقد حصار و دیوارکشی بوده و این نقص زمینه ورود گرگ به منازل مسکونی را فراهم کرده است.

حضور و حمله گرگ به ساکنان روستاهای رزن موجب شد که مسوولان محیط زیست استان بازدیدی از روستاهای داشته باشند و تدابیری برای حفظ امنیت و جان شهروندان اتخاذ کنند.

سال گذشته یک کودک چهارساله در رستای 'کهریزبغازی' بخش سردرود رزن طعمه گرگ شد همچنین در دو نوبت گرک به گله گوسفندان حمله و چوپان را زخمی کرد.

شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.


منبع:ایرنا