۲۹ تیر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز پنجشنبه ۹۴/۴/۲۵ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان اردکان حین گشت زنی در منطقه آزاد خرانق به یک خودروی پراید مشکوک شده و رفتار سرنشینان آن را زیر نظر گرفتند.

مسئول پناهگاه حیات وحش دره انجیر در این باره گفت: محیط بانان متوجه شدند که مظنونین پس از مخفی نمودن وسائلی در زیر صندلی های خودرو به قصد خروج از منطقه به راه افتادند.
جواد شکوهی اظهار داشت: مامورین بلافاصله به تعقیب خودروی پراید پرداخته و پیش از آنکه وارد جاده آسفالت شوند مسیر آنها را مسدود نموده و به بازرسی از خودرو پرداختند.
..

لاشه میش وحشی، اسلحه شکاری قاچاق و سایر ادوات کشف شده از شکارچیان متخلف منطقه آزاد خرانق

جواد شکوهی گفت: در جریان بازرسی از درون خودرو لاشه یک میش وحشی، یک قبضه اسلحه پنج تیر غیرمجاز (قاچاق)، دو عدد فشنگ غیرمجاز چهارپاره و یک دوربین چشمی کشف و ضبط گردید.
در این رابطه چهار شکارچی متخلف بازداشت شده و به جرم حمل سلاح قاچاق و شکار غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین با دستور مقام قضایی روانه زندان شده و با توجه به تعطیلات عید فطر تا دیروز (دوشنبه) همچنان در بازداشت موقت بوده اند.

بر اساس ماده ۶ «قانون قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» هر کس بطور غیرمجاز سلاح گرم یا سرد جنگی یا سلاح شکاری یا قطعات موثر یا مهمات آنها را خریداری، نگهداری یا حمل نماید علاوه بر مصادره سلاح و مهمات غیرمجاز به نفع دولت، به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی از ده میلیون تا بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)