دومین محل زندگی ببر سیبری؛
منطقه باشگل برای نگهداری ببر سیبری

مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از پیشنهاد منطقه دوم برای نگهداری ببر سیبری به سازمان دامپزشکی تا 21 تیر (با 17 روز تاخیر) خبر داد.


به گزارش سرویس علمی جام نیوز، سید مجید خرازیان مقدم درباره پیشنهاد مکان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای نگهداری ببر سیبری گفت: ما از منطقه پیشنهادی دوم بازدید کردیم و آنجا را پسندیدیم و هم‌اکنون منتظر نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه هستیم.


مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش در گفت و گو با خبرنگار ما ادامه داد: من از قبل با سازمان دامپزشکی صحبت کرده‌ام و آن مکان مورد تایید سازمان دامپزشکی است. وی افزود: همچنین دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان محیط زیست بودجه مشخصی را برای تغذیه، سلامت و حفاظت این ببر تخصیص داده است. امیدواریم اگر نظر رئیس سازمان مثبت بود بتوانیم نامه معرفی این مکان را به سازمان دامپزشکی ارسال کنیم تا آنها برای بازدید بروند.


گفتنی است در اوایل تیرماه اختلافی بین سازمان دامپزشکی و سازمان محیط زیست مبنی بر پیشنهاد منطقه باشگل برای نگهداری ببر سیبری به وجود آمد که سازمان دامپزشکی مدعی بود این منطقه از سوی ما مورد تایید است در صورتی که مسئولان سازمان محیط زیست پیشنهاد منطقه باشگل را انکار کردند.


این در حالی است که خرازیان مقدم در تاریخ سوم تیرماه سالجاری وعده داده بود تا پایان هفته منطقه دوم را به سازمان دامپزشکی پیشنهاد دهد و هم‌اکنون 17 روز از آن وعده می‌گذرد و هنوز منطقه دوم پیشنهاد نشده است. به نظر می‌رسد که سهل‌انگاری و غفلت از بهبود اوضاع ببر سیبری هنوز ادامه دارد و اقدامات مسئولان امر در حد شعار باقی مانده است.


منبع:جام نیوز