۲۶ تیر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز سه شنبه (۹۴/۴/۲۳) دو گرگ خاکستری پس از آنکه از روی تشنگی وارد یک استخر کشاورزی در حومه روستایی در شهرستان آوج قزوین شده بودند، مورد هجوم عده ای از افراد محلی قرار گرفته و به طرز وحشیانه ای با ضربات سنگ، چوب و اجسام تیز کشته شدند.

گرگ ها ابتدا توسط تعداد زیادی سگ محاصره شده و سپس با دخالت تعدادی از روستاییان به روش بسیار خشنی از پای درآمدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان آوج در این باره گفت: پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر کشتار دو گرگ توسط تعدادی از افراد محلی راهی محل مذکور شده به تحقیق و بررسی در این زمینه پرداختیم.……………
بیرون کشیدن لاشه گرگ ها از زیر خاک توسط نیروهای یگان محیط زیست شهرستان آوج

محسن خسرو آبادی اظهار داشت: متخلفین لاشه گرگ ها را در مکان نامعلومی دفن کرده بودند و شناسایی محل دفن لاشه ها تقریبا غیر ممکن بود.

با توجه به اینکه از اطلاعات دریافتی اطمینان داشتیم به بررسی ها ادامه داده و پس از یازده ساعت جستجو چند قطره خون بر روی زمین مشاهده نمویم.

دنبال کردن رد خون ما را به محلی در یک کیلومتری استخری رساند که گرگ ها برای خوردن آب وارد آن شده بودند.…………
..
تصاویر: لاشه دو گرگ خاکستری که در شهرستان آوج قزوین به طرز بی رحمانه ای کشته شدند

خسرو آبادی گفت: پس از کندن زمین لاشه دو گرگ خاکستری بالغ را مشاهده نموده و از زیر خاک بیرون کشیدیم. گرگ ها حدود ساعت ۷ صبح همان روز از پای درآمده و سپس دفن شده بودند.
به دنبال این حادثه موضوع به دادستان شهرستان منتقل شده و با دستور مقام قضایی تحقیق و بررسی برای شناسایی عوامل کشتار گرگ ها آغاز شد.

خوشبختانه در جریان بررسی های صورت گرفته و با کمک همیاران محیط زیست، عاملین کشتار بیرحمانه گرگ ها شناسایی شده و مشخصات کامل آنها در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

رییس اداره محیط زیست شهرستان آوج گفت: بلافاصله پس از تعطیلات عید فطر در روز دوشنبه متهمین جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی احضار خواهند شد.

این دو گرگ در استخر گرفتار نشده بودند چراکه می توانستند پس از خوردن آب از طریق معبری که وارد استخر شده بودند به راحتی از درون آن خارج شوند اما افراد محلی ابتدا تنها معبر خروج گرگ ها از استخر را بسته بودند و سپس به با رها کردن سگ ها به درون استخر و در نهایت خودشان به گرگ ها هجوم برده اند.
متاسفانه این افراد در کمال پستی و شقاوت دو حیوانی که برای رفع تشنگی به استخر کشاورزی پناه برده بودند را به روش بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ های بزرگ و شن کش کشاورزی از پای درآورده اند.

گرگ ها هیچ آزاری برای روستائیان آن منطقه نداشته و صرفا به دلیل کم آبی و خشک شدن چشمه های طبیعی از روی تشنگی و برای نوشیدن آب وراد استخر شده بودند.

این درحالیست که عاملین کشتار گرگ ها دامدار نیستند و اصولا دامی ندارند که مورد که از طرف گرگ مورد هجوم قرار بگیرند.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)