فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.14
  تعداد ارسال ها
  7,725

  8 دو شکارچی متخلف در دماوند دستگیر شدند

  تهران- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از دستگیری دو شکارچی متخلف که اقدام به شکار دو رأس قوچ و بز وحشی در منطقه ممنوعه کوه سفید کرده بودند خبر داد.


  عباس میرزاکریمی روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند صبح امروز حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کوه سفید پس از شنیدن صدای تیراندازی و اعلام به گشت پاسگاه محیط بانی و اعزام نیروی های کمکی در قالب دو دو گروه به محل اعزام شدند.

  وی گفت: ماموران یگان متوجه مخفی شدن سلاح و لاشه شکار در منزل باغی آنان شدند که با دریافت دستور قضایی پس از بازرسی یک قبضه سلاح کالیبر 12 غیر مجاز، یک لوله اسلحه، یک قبضه سلاح کمرشکن دو لول متعلق به شخص دیگر و دو تله ویژه شکار غیر مجاز، دوربین شکاری و یک لاشه سالم بز دو ساله که فقط سر آن را بریده بودند کشف و ضبط شد.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند همچنین از کشف یک ظرف گوشت شکار غیر مجاز در حین بازرسی خبر داد و گفت: گوشت شکار غیر مجاز کشف شده در اقدامی توسط محیط بانان ضبط شد که پس از بازجویی از متخلفان، اقرار به شکار غیر مجاز یک رأس قوچ سه ساله در هفته گذشته کردند.

  میرزاکریمی با بیان اینکه عاملان کشتار دو رأس شکار غیر مجاز منطقه ممنوعه کوه سفید پدر و پسر بودند افزود: این دو شکارچی غیر مجاز بارها به دلیل شکارهای متعدد مورد تعقیب محیط بانان قرار داشتند که با دستور قاضی روانه زندان شده و پرونده آنان برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

  منطقه ممنوعه کوه سفید در استان تهران و سمنان قرارداشته و سطح شهرستان دماوند را می پوشاند که مساحت این منطقه در حدود 150 هزار هکتار است.

  قوچ، میش، کل ، بز، گرگ، روباه و گونه هایی از جمله جوندگان را می توان از انواع گونه های شاخص جانوری این منطقه اشاره کرد و از رودخانه های مهم این منطقه رودخانه دوآب و شاه بلاغی است. این منطقه در حوزه جنوبی شهرستان دماوند، شمال گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده جاجرود و غرب شهرستان فیرزکوه واقع شده است.  منبع:ایرنا
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.14
  تعداد ارسال ها
  7,725
  ۲۵ تیر ۱۳۹۴
  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز سه شنبه ۹۴/۴/۲۴ دو نفر از محیط بانان شهرستان دماوند در استان تهران حین دوربین کشی در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع کوه سفید، دو شکارچی متخلف را در حالی مشاهده نمودند که مشغول حمل لاشه شکار به سمت پایین دست بودند.
  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست دماوند در این باره گفت: محیط بانان با مرکز اداره تماس گرفته و به منظور پیشگیری از درگیری احتمالی و یا متواری شدن متخلفین تقاضای نیروی کمکی نمودند.
  عباس میرزاکریمی اظهار داشت: محیط بانان حاضر در کوه، شکارچیان را با دوربین زیر نظر داشته و متوجه شدند که متخلفین پس از پایین رفتن از ارتفاعات وارد باغی در حاشیه منطقه شدند.
  سوراخ درختی که لاشه کامل یک بز وحشی و مقداری گوشت شکار متعلق به قوچ وحشی درون آن مخفی شده بود

  پس از رسیدن نیروی کمکی، مامورین با دادستان هماهنگ شده و پس از اخذ نیابت قضایی وارد باغی شدند که شکارچیان متخلف لاشه شکار را به داخل آن منتقل کرده بودند.
  محیط بانان به جستجو و تفتیش باغ پرداختند اما اثری از اسلحه و لاشه شکار پیدا نکردند.
  در کنار یک شیر آب درون باغ مقداری خون شسته شده بر روی زمین ریخته شده بود که پدر خانواده مدعی بود خون متعلق به مرغی است که صبح آن روز سر بریده اند.  ……………
  کندن زمین بوسیله بیل و بیرون کشیدن اسلحه شکاری قاچاق از درون زمین توسط محیط بانان

  جستجوی دقیق تر در محوطه باغ ادامه پیدا کرد و یکی از مامورین از درون شکاف بزرگی که داخل یک درخت قدیمی ایجاد شده لاشه یک بز وحشی را بیرون کشید.
  درون همان شکاف یک ظرف فلزی نیز کشف شد که داخل آن مقداری گوشت متعلق به قوچ وحشی قرار داشت.
  جستجو برای یافتن اسلحه نیز ادامه یافت و محیط بانان از درون گودالی که داخل زمین کنده شده بود یک اسلحه کمرشکن تک لول غیرمجاز را کشف نمودند.
  لاشه بز وحشی، گوشت شکار، دو قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز و سایر ادوات کشف شده از شکارچیان متخلف

  با توجه به اینکه اسلحه بسیار قدیمی بوده و مدتها در خاک مدفون بوده و استفاده نشده بود، محیط بانان متوجه شدند که اسلحه ای که در جریان شکار همان روز بکار رفته این سلاح نیست.
  در ادامه جستجوها از درون یک تانکر آب در گوشه باغ یک اسلحه دولول مجاز که جواز آن به نام فرد دیگری بود به همراه ۸ عدد فشنگ سلچمه زنی و چهارپاره کشف و ضبط گردید.
  همچنین در ادامه جستجوها دو عدد تله فلزی (تله گرگی) که برای زنده گیری پستانداران بزرگ از جمله قوچ و میش، آهوف، گرگ و غیره بر سر چشمه ها کار گذاشته می شود کشف گردید.  ………………
  …..
  محیط بانان شرکت کننده در عملیات به همراه دو شکارچی متخلف دستگیر شده

  متهمین که پدر و پسر بوده و در ابتدا منکر هرگونه تخلفی بودند در جریان بازجویی ها به شکار غیرمجاز بز وحشی در همان روز و شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی در حدود یک هفته قبل (گوشت هایی که درون طرف فلزی بود) اعتراف نمودند.


  شکارچیان متخلف پس از دستگیری و یک شب بازداشت، صبح روز چهارشنبه
  مبلغ ۳۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار یک قوچ و یک بز وحشی را به حساب دولت واریز نمودند.
  لاشه بز وحشی، گوشت شکار، دو اسلحه شکاری غیرمجاز، دو عدد تله فلزی و سایر ادوات کشف شده از متخلفین

  متهمین پس از واریز ضرر و زیان جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز گونه های جانوری حمایت شده و همچنین حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و سلاح متعلق به غیر به دادگاه معرفی شدند.


  بر اساس ماده ۶ «قانون قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» هر کس بطور غیرمجاز سلاح گرم یا سرد جنگی یا سلاح شکاری یا قطعات موثر یا مهمات آنها را خریداری، نگهداری یا حمل نماید علاوه بر مصادره سلاح و مهمات غیرمجاز به نفع دولت، به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی از ده میلیون تا بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.  منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st December 2014, 04:27 PM
 2. دانستنیهای گیاهان,سبزیجات,میوه جات برای استفاده طوطی سانان
  توسط kasku در انجمن تغذیه انواع طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th September 2014, 01:07 AM
 3. خریدار دستگاه دستگاه ro برای دیسکس. 5مرحله ای
  توسط norozian در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 5th February 2014, 03:07 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st February 2014, 07:19 PM
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 13th November 2012, 02:28 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ