کاشان- ایرنا-رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان از محکومیت شکارچی متخلف 11 راس آهو به 3 سال حبس و 220 میلیون ریال جریمه نقدی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا محمود قهرمانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این متخلف شکار و صید که بر اساس شواهد و قراین و مدارک به دست آمده اقدام به شکار غیر مجاز آهو در مناطق مختلف نموده بر اساس تصویب نامه شورای عالی حفاظت محیط زیست در خصوص تعیین بهای پروانه شکار و صید و بهای جانوران وحشی محکوم به پرداخت 220 میلیون ریال جزای نقدی در حق سازمان محیط زیست شد.

وی افزود: این متخلف شکار قبلا از حیث جنبه عمومی جرم به سه سال حبس محکوم شده بود.

منطقه حفاظت شده به محدوده ای از منابع طبیعی کشور اعم از جنگل و مرتع و دشت و آب و کوهستان اطلاق می شود که از لحاظ ضرورت حفظ و تکثیر نسل جانوران وحشی یا حفظ یا احیا رستنی ها و وضع طبیعی آن دارای اهمیت خاصی بوده و تحت حفاظت قرار می گیرد.

گونه های جانوری شاخص منطقه حفاظت شده قمصر و برزک شامل کل و بز و قوچ و میش می باشد و گونه های جانوری دیگر نیز مانند پلنگ، گربه وحشی، گربه پالاس، کفتار، گرگ، روباه، پایکا، انواع جوندگان و خزندگان، انواع پرندگان ازجمله کبک، تیهو، بلدرچین، کوکر شکم سیاه، عقاب صحرایی، پیغو است.

منطقه حفاظت شده قمصر و برزک با مساحت ۶۰ هزار هکتار در جنوب غربی شهرستان کاشان، داخل گستره جغرافیایی شهرهای مهم برزک، قمصر، کامو و جوشقان قالی و در حاشیه شهر توریستی قمصر قرار دارد.


منبع:ایرنا