۱۷ تیر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چند روز قبل نیروهای یگان محیط زیست پناهگاه حیات وحش موته به یک مینی بوس که در حال خروج از منطقه بود مشکوک شده و آنرا متوقف نمودند.
فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان دراین باره گفت: در بازرسی از درون مینی بوس مقداری گوشت تازه آهو کشف و ضبط و راننده مینی بوس تحت بازجویی قرار گرفت.…………
..
مقداری گوشت آهو کشف شده از درون یک مینی بوس حین خروج از پناهگاه حیات وحش موته

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: با توجه به اینکه سرنشینان مینی بوس مهمان یکی از چوپانان منطقه بودند، محیط بانان بلافاصله به جستجوی دامدار پرداخته و وی را درون منطقه مشاهده نمودند.
چوپان به محض مشاهده مامورین لاشه پوست کننده یک آهو را رها کرده و بوسیله یک دستگاه موتورسیکلت متواری گردید.……
لاشه آهوی رها شده توسط چوپان متخلف حین تعقیب و گریز با محیط بانان پناهگاه حیات وحش موته

مرتضی جمشیدیان گفت: مامورین پس از برداشتن لاشه از روی زمین به سراغ آغل گوسفندان متخلف رفته و در آنجا نیز کله آهو را کشف و ضبط نمودند.
در این رابطه پرونده ای در مراجع قضایی تشکیل و از دامدار متخلف به جرم شکار غیرمجاز یک آهو شکایت شده است.………
لاشه آهوی رها شده توسط چوپان متخلف حین تعقیب و گریز با محیط بانان پناهگاه حیات وحش موته

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: متاسفانه این فرد طی یک ماه گذشته سه بار توسط محیط بانان بازداشت و به دادگاه معرفی شده است.
این چوپان متخلف از یک ماه قبل تاکنون یک نوبت به جرم شروع به شکار به همراه یک قبضه اسلحه شکاری و یک نوبت به جرم زنده گیری یک بره آهو به مراجع قضایی معرفی شده و پرونده موارد مذکور همچنان در جریان است.…………
کله کشف شده آهو درون آغل گوسفندان متعلق به یک دامدار متخلف در پناهگاه حیات وحش موته

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: این برای بار سوم است که این متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود که امید است این بار با برخورد جدی و سخت دادگاه مواجه شود.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)