ایلام- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: فردی که یک قلاده پلنگ ایرانی را فروردین ماه امسال در این استان از پای درآورد به سه سال حبس محکوم شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام،
مازیار سلیمان نژاد اظهار کرد: در جریان رسیدگی به پرونده شکارچی متخلف یک قلاده پلنگ در شعبه 101 دادگاه عمومی در شهرستان ایوان، متهم مربوطه به جرم شکار غیرمجاز گونه جانوری حمایت شده (پلنگ) به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی افزود: همچنین ضبط اسلحه این فرد خاطی به نفع دولت و پرداخت 50 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از دیگر محکومیت وی است.

وی ادامه داد: متهم در بازجویی ها به کشتار یک قلاده پلنگ در ارتفاعات شهرستان ایوان(پلنگ کنا) در فروردین ماه سال جاری و با شلیک توسط اسلحه غیرمجاز اعتراف کرد.

سلیمان نژاد از حمایت قاطع مراجع قضایی در برخورد با متخلفان شکار و صید تقدیر کرد.

به گزارش ایرنا، فروردین ماه سال جاری به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر شکار یک پلنگ ایرانی در ارتفاعات شهرستان ایوان در استان ایلام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست ایوان پس از چند روز تحقیق، بررسی و بدست آوردن یک قطعه عکس، متخلف را شناسایی کردند.

پس از جمع آوری مستندات ضمن هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی فرد متخلف به همراه یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز بازداشت و تحویل مراجع قضایی شد.


منبع:ایرنا