۹ تیر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): دو روز قبل نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی دنا حین گشت زنی متوجه حضور پنج نفر شکارچی متخلف شدند.

رییس پارک ملی دنا در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان غیرمجاز با مشاهده مامورین پس از رها کردن لاشه یک بز وحشی و برخی از وسایل شخصی خود در کوه، اقدام به فرار نمودند.

رجب زاده اظهار داشت: مختلفین حین فرار برای خروج از حلقه محاصره مامورین بوسیله یک قبضه اسلحه کلاشینکف اقدام به تیراندازی پیاپی به سمت محیط بانان نموده و بوسیله یک خودروی پژو پارس متواری شدند.

محیط بانان نیز به تعقیب متخلفین پرداخته و در حین تعقیب و گریز طی هماهنگی با مامورین نیروی انتظامی درخواست کمک نمودند.…………………
تصویر: لاشه بز وحشی و وسایل بجا مانده از شکارچیان متخلف در پارک ملی دنا

رجب زاده گفت: مامورین نیروی انتظامی با مسدود کردن مسیر فرار متخلفین پس از تعقیب و گریز طولانی خودروی پژو پارس را در ورودی شهر سمیرم متوقف نموده و همزمان با حضور مامورین محیط زیست، اقدام به بازداشت متخلفین نمودند.
متهمین در حین فرار یک قبضه اسلحه کلاشینکف را در محلی نامعلوم رها کرده بودند بنابراین اسلحه مذکور از خودروی متخلفین کشف نگردید.
هر پنج متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده و با دستور بازپرس پرونده در کلانتری سمیرم بازداشت شدند.

یکی از متهمین دو سال قبل در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در جریان درگیری مسلحانه با محیط بانان پارک ملی دنا بوسیله اسلحه جنگی کلاشینکف علی افشار رییس وقت پارک ملی را از ناحیه دست هدف گلوله قرار داده و منجر به جراحت جدی وی شده بود.

برخورد گلوله با علی افشار در سال ۹۰ منجر به آسیب جدی به دست وی شده است بطوریکه هنوز انگستان دست راست وی به به درستی حرکت نمی کند.
این متهم پس از درگیری مسلحانه و مجروح نمودن رییس پارک ملی دنا در سال ۹۲ با رای دادگاه به حبس محکوم شده و پس از دو سال به تازگی از زندان آزاد شده بود که مجددا وارد منطقه شده و با محیط بانان درگیر شده است.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)