خمین - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از کشف استخوان های درشت و قدیمی مربوط به پرنده ای غول پیکر در شهرستان محلات خبر داد.

سید محمد حسینی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: معدنکاران شهرستان محلات روز یکشنبه در حال برداشت سنگ از یک معدن به حفره بزرگی برخورد کردند که در داخل آن تعدادی استخوان درشت و متمایز از استخوان های طبیعی انسان و جانوران موجود فعلی مشاهده شد.

حسینی ادامه داد: با اطلاع این موضوع ،تیم کارشناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به محل اکتشاف در محلات اعزام شد.

وی گفت: بر اساس گزارش های اولیه این تیم ، استخوانهای کشف شده مربوط به پرنده ای غول پیکر است که بر اثر سیل در حفره سنگی محبوس شده و جان سپرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: استخوان های کشف شده این جانور غول پیکر برای آزمایش های تخصصی و مطالعات دوران شناسی به اراک منتقل شده است.
حسینی گفت: در صورت نیاز به تحقیقات بیشتر قطعه ای از استخوانهای این پرنده به آزمایشگاه های تهران منتقل خواهد شد.

شهرستان محلات یکی از شهرستان های استان مرکزی محسوب می شود که در جنوب شرقی آن واقع گردیده است.

شهر محلات یکی از خوش آب و هواترین شهرهای ایران است و این شهر به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل، نبود آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران ، بهشت افسانه ای و شهر گل ها شهرت یافته است

منبع:ایرنا