تهران - ایرنا - مدیر باغ وحش تهران گفت: ببر سفید بنگال بعد از 30 روز از قرنطینه خارج و در جایگاه اصلی خود در باغ وحش ارم مستقر شد.

پرویز قندالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ببر سفید بنگال که یک ماه پیش از آلمان به ایران وارد شده بود بنا به نظر و دستور سازمان دامپزشکی به طور مستقیم به قرنطینه باغ وحش ارم منتقل شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان سازمان دامپزشکی در طول این مدت نزدیک به 10 بار برای انجام معاینات پزشکی ببرسفید به باغ وحش ارم آمدند گفت: این کارشناسان در آخرین مرحله از انجام بررسی های آزمایشگاهی در دو روز گذشته به صورت پیاپی معاینات پزشکی خود را بر روی ببر سفید انجام داده و گواهی سلامت بهداشتی آن را تایید کردند.

قندالی با اشاره به اینکه گواهی سلامت بهداشتی ببر سفید پیش از این از کشور مبدا (آلمان) دریافت شده بود، بیان کرد: با تایید نهایی اداره کل دامپزشکی استان تهران عصر امروز ببر سفید در محدود گربه سانان، همجوار با جایگاه پلنگ ایرانی و ببر سنگال منتقل و برای بازدید عموم مستقر شد.

وی در مورد ببر سیبری نیز گفت: براساس آخرین جلسه مشترک با مسوولان سازمان های دامپزشکی و حفاظت محیط زیست مقرر شد جایگاه جدیدی برای این حیوان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شود.

قندالی با اشاره به معرفی چند جایگاه برای ببر سیبری از سوی سازمان محیط زیست برای تاییدیه سازمان دامپزشکی گفت: در صورت تایید و انتقال ببر سیبری به جایگاه جدید و انجام معاینات دامپزشکی در طول شش ماه استقرار، در صورت تایید گواهی سلامت این حیوان به باغ وحش ارم تحویل داده خواهد شد.

مدیر باغ وحش ارم در مورد شیر ایرانی نیز گفت: منتظر ورود کارشناسان اتحادیه باغ وحش داران اروپا هستیم تا بعد از حضور و تایید جایگاه شیر ایرانی با معیارهای خودشان مراحل بعدی حضور شیر ایرانی را در باغ وحش ارم را طی کنیم.


منبع:ایرنا