۲۰ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کلاته حوالی ساعت ۸٫۳۰ صبح متوجه صدای شلیک گلوله در ارتفاعات شدند.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان دراین باره گفت: محیط بانان درخواست نیروی کمکی نموده و سپس رسیدن نیروها به جستجوی منطقه مشغول شدند.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: مامورین پس از ساعتها جستجو و دوربین کشی حوالی غروب آفتاب دو شکارچی غیرمجاز را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

یکی شکارچیان غیرمجاز توسط محیط بانان بازداشت شده و نفر دوم که مسلح بود پس از مشاهده مامورین متواری و موفق می شود با استفاده از تاریکی هوا منطقه را ترک کند.لاشه یک بز وحشی و دو بزغاله وحشی کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه شکار ممنوع کلاته اصفهان

مرتضی جمشیدیان گفت: در جریان بازرسی از متهم بازداشت شده لاشه یک بز و دو بزغاله وحشی کشف و ضبط گردید.

متهم پس از تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی و با دستور قاضی پرونده تحت بازپرسی قرار گرفت.
متهم در جریان بازجویی ها ضمن اعتراف به شکار غیرمجاز یک بز و دو بزغاله وحشی، هویت همدست فراری خود را نیز فاش نموده و اطلاعات وی را در اختیار بازپرس قرار داد.

….
یکی از شکارچیان متخلف پس از بازداشت توسط نیروهای یگان محیط زیست شهرستان خور و بیابانک

با صدور احضاریه برای متهم فراری، وی نیز روز بعد خود را به دادگاه معرفی نموده و یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۳۰۸ که در جریان شکار از آن استفاده شده بود را به دادگاه تحویل داد.
متهمین پس از واریز مبلغ ۵۴ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیر مجاز یک بز و دو بزغاله وحشی به حساب دولت، به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه خواهند شد.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)