۱۹ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر تصمیم یک متخلف جهت فروش دو توله گربه جنگلی از طریق درج آگهی در فضای مجازی، نیروهای یگان محیط زیستاستان تهران به صورت ناشناس و به عنوان خریدار با فروشنده وارد مذاکره شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: مامورین با تقاضای فروشنده مبنی بر پرداخت مبلغ چهار میلیون تومان
(دو میلیون تومان به ازاء هر توله گربه جنگلی) موافقت کرده و با وی به توافق می رسند.

نقی میرزاکریمی اظهار داشت: محیط بانان روز یکشنبه ۹۴/۳/۱۷ برای تحویل گرفتن محموله مورد نظر با فروشنده در میدان بهارستان قرار گذاشتند.

……
….
دو توله گربه جنگلی کشف شده از متخلفین پس از انتقال به کلینیک حیات وحش پارک پردیسان

میرزاکریمی گفت: یکی از مامورین با لباس شخصی در محل قرار حاضر شده و پس از حضور فروشنده در محل، سایر نیروها وارد عمل شده و وی را دستگیر نمودند.

متخلف دستگیر شده در جریان بازجویی ها اظهار داشته است که توله گربه ها را از یک باغ وحش خریداری کرده است.

متهم پس از واریز مبلغ ۶۰۰ هزار تومان بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست (۳۰۰ هزار تومان بابت هر گربهجنگلی) جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: همچنین تحقیقات در مورد ادعای متهم در مورد تخلف یک باغ وحش در خصوص فروش دو توله گربه جنگلی آغاز شده و در صورت تایید صحت ادعای متهم، از طریق سازمان حفاظت محیط زیست با باغ وحش متخلف برخورد خواهد شد.

توله گربه ها پس از کشف به کلینیک حیات وحش سازمان محیط زیست در پارک پردیسان منتقل شده و تحت مراقبت قرار دارند.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)