تهران - ایرنا - رییس اداره حفاظت از محیط زیست ورامین از آغاز عملیات آبرسانی به وحوش مناطق حفاظت شده در سطح این شهرستان خبر داد.

منصور گل محمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کمبود منابع آبی یکی از مشکلات حیات وحش منطقه حفاظت شده کویر ورامین است و اداره حفاظت از محیط زیست با برنامه ریزی مناسب، نسبت به آبرسانی دستی به مناطق زندگی این وحوش اقدام می کند.

وی با اشاره به اینکه کمبود منابع آبی منطقه حفاظت شده ورامین در پی کاهش شدید میزان بارندگی، بیش از گذشته محسوس شده اظهار کرد: اداره محیط زیست شهرستان ورامین طی سال های گذشته با شناسایی محل تجمع وحوش در مناطق حفاظت شده ، اقدام به احداث مخازن آب با هدف تأمین آب مورد نیاز آنها کرده است.

وی گفت: اکنون سه مخزن آب در مناطق مختلف حفاظت شده شهرستان ورامین با ظرفیت های 50 و 10 هزار لیتری و به منظور تامین آب موردنیاز وحوش این مناطق نصب شده است.

گل محمدی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته ، آبشخورهای موجود در منطقه مرمت و بهینه سازی شده ضمن این که آبشخورها و تانکرهای سیار از ماه گذشته نیز آماده شده اند.

به گفته وی، براساس سرشماری انجام شده در زمستان سال گذشته ، تعداد وحوش چهارپای منطقه حفاظت شده ورامین 500 رأس شامل کل ، بز ، قوچ ، میش و جبیر برآورد شده است.

وی گفت : نیروهای محیط زیست شهرستان ورامین به طور شبانه روز با حضور در مناطق حفاظت شده ، ضمن سرکشی به مخازن آب ، با هرگونه تخلف در خصوص شکار غیرمجاز برخورد خواهند کرد .


منبع:ایرنا