۱۲ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عصر روز گذشته نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی کلاه قاضی اصفهان حین گشت و کنترل در ارتفاعات متوجه صدای شلیک چندین گلوله شدند.
فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این رابطه گفت: محیط بانان به جستجو پرداخته و حین دوربین کشی چهار شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که دو کل وحشی را شکار کرده بودند.
مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و پس از نزدیک شدن به افراد مسلح فرمان ایست صادر میگردد.
شکارچی متخلف در کنار لاشه یکی از کل های وحشی یهمراه دو قبضه سلاح جنگی و یک سلاح تک لول قاچاق

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: شکارچیان متخلف با مشاهده محیط بانان، سلاح و ادوات خود را در کوه رها کرده و اقدام به فرار می کنند.
مامورین اقدام به شلیک هوایی نموده و طی تعقیب و گریز با متخلفین یکی از آنها را دستگیر می کنند اما سه نفر دیگر متواری می شوند.
………………
……
محیط بانان شرکت کننده در عملیات در کنار متهم و مدارک جرم کشف شده

از متخلفین یک قبضه اسلحه جنگی سیمینوف (کلاشینکف ۱۰ تیر)، یک قبضه اسلحه جنگی M1 و یک قبضه اسلحه تک لول قاچاق به همراه لاشه یک کل وحشی کشف و ضبط گردید.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: متهم دستگیر شده به همراه پرونده متشکله و مدارک جرم کشف شده به دادسرا معرفی و با دستور مقام قضایی تحت بازجویی قرار گرفت.

متهم در جریان بازجویی ها علاوه بر اقرار به شکار غیرمجاز دو کل وحشی، هویت سه متخلف فراری را که از استان مجاور جهت شکار غیرمجاز وارد کلاه قاضی شده بودند را فاش نمود.
تصویر: لاشه کل وحشی، یک اسلحه جنگی سیمینوف، یک اسلحه جنگی M1 ، یک اسلحه تک لول غیرمجاز


صبح روز بعد در جستجوی مجدد منطقه، لاشه کل وحشی دوم که توسط متخلفین شکار شده و در نقطه ای از کوه مخفی شده بود توسط محیط بانان کشف گردید.
با دستور مقام قضایی حکم جلب متهمین فراری نیز صادر و متخلف دستگیر شده نیز تا تکمیل تحقیقات روانه بازداشتگاه گردید.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران