همدان- ایرنا- سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: یک راس بره میش توسط یکی از دامداران تحویل محیط بانان منطقه حفاظت شده شراء همدان شد.


سید عادل عربی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شامگاه دوشنبه یک دامدار دوستدار طبیعت هنگام عبور از جاده متوجه حضور یک راس بره میش در حاشیه جاده می شود.

وی اضافه کرد: این دامدار این بره میش را که کمتر از پنج روز از به دنیا آمدن آن می گذرد تحویل محیط بانان منطقه حفاظت شده شراء می دهد و با توجه به نیاز این بره میش به غذا هم اینک از طریق شیر تغذیه می شود.

وی احتمال داد: این بره میش بواسطه حمله یک پرنده شکاری از گله جدا شده و دیگر توان پیوستن به والدین و گذشتن از روی صخره ها و سنگهای مرتفع را نداشته است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست همدان بیان کرد: این بره میش به مدت یکماه به افراد مت**** که دارای شرایط لازم باشند تحویل داده شده و هنگامی که تغذیه آن از شیر به علف برسد دوباره در طبیعت رها می شود.

عربی افزود: زاد و ولد قوچ و میش از ابتدای خرداد ماه امسال آغاز شده است و تاکنون تنها در منطقه شراء همدان بیش از 36 راس میش پا به این دنیا گذاشته اند.

استان همدان دارای شش منطقه حفاظت شده و 12 منطقه شکار ممنوع است و تاکنون 307 گونه جانوری در این استان شناسایی شده است.

ماهانه 10 تا 15 گونه جانوری تحویل یگان حفاظت این اداره کل می شود.

منطقه شکار ممنوع شراء در شرق استان همدان و 45 کیلو متری شهر همدان با مساحتی بالغ بر 6 هزار و 590 هکتار واقع شده است که درمجاورت آن شش روستا ی نشر، مسلم آباد، برکت آباد، مولوجه، قوزلیجه و مزرعه آب هندو قرار دارد.

منطقه شکار ممنوع نشر به لحاظ طبیعت بکر، پوشش گیاهی مناسب و سیمای کوهستانی تپه ماهوری از ایستگاه های اصلی قوچ و میش ارمنی استان همدان محسوب می شود.منبع:ایرنا