۱۰ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف در شهر زاهدان، نیروهای یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان به تحقیق در این زمینه پرداختند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیط بانان پس از اطمینان از بروز تخلفات گسترده، طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل، به همراه اکیپی از پرسنل نیروی انتظامی بصورت غافلگیرانه وارد باغ شخصی فرد مظنون شده و به تفتیش این مکان پرداختند.………………
تصویر: اجزای بدن متعلق به سه جبیر که از منزل شکارچی متخلف کشف و ضبط گردید

دکتر محمودی اظهار داشت: در جریان بازرسی از این باغ، اجزای بدن سه جبیر به همراه یک جبیر زنده و یک کل وحشی زنده کشف و ضبط گردید.

بررسی ها نشان می داد که فرد متخلف در نقاط مختلف استان اقدام به شکار غیرمجاز و زنده گیری حیوانات وحشی و انتقال آنها به منزل خود نموده است.……………………
تصویر: یک جبیر زنده کشف شده از منزل شکارچی متخلف در زاهدان

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز در این باره گفت: متهم هر از چندی یکی از وحوش زنده گیری شده را سر می بریده و و آنها را می خورده است.

در حال حاضر یک جبیر و یک کل وحشی زنده به قرنطینه سایت تکثیر نصرت آباد منتقل شده تحت تیمار و مراقبت قرار دارند.………………
تصویر: اجزای بدن متعلق به سه جبیر که از منزل شکارچی متخلف کشف و ضبط گردید

حمید ریگی اظهار داشت: پس از تنظیم صورتجلسه با حضور نیروی انتظامی، در این رابطه پرونده ای تشکیل و یک نفر متهم به مراجع قضایی معرفی شده است..
.
تصویر: یک جبیر و یک کل وحشی زنده گیری شده پس از انتقال به محل نگهداری وحوش در اداره محیط زیست

متهم می بایست
مبلغ ۹۸ میلیون ریال به عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار و زنده گیری چهار جبیر و یک کل وحشی را به حساب دولت واریز نموده و پس از آن از بابت ارتکاب به جرم شکار غیرمجاز گونه های جانوری حمایت شده در دادگاه محاکمه و به حبس یا جریمه نقدی محکوم خواهد شد.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران