۱۰ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: چند هفته قبل نیروهای یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان حین گشت زنی در حاشیه تالاب هامون به یک خودروی پراید مشکوک شدند.
مامورین به خودرو دستور ایست دادند اما راننده پراید بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان با سرعت زیاد متواری شد.

فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره گفت: محیط بانان پس از تعقیب و گریز طولانی خودروی پراید را به حاشیه جاده منحرف و مجبور به توقف نمودند.

حمید ریگی اظهار داشت: مامورین قصد داشتند از درون خودرو یک قبضه سلاح شکاری را خارج نموده و به اتومبیل محیط زیست منتقل کنند که راننده خودرو با مامورین درگیر شد.

در نهایت محیط بانان اسلحه وی را توقیف نموده و مشغول ادامه بازرسی از خودرو شدند.


فرمانده یگان محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: درون پراید کیسه ای حاوی تعداد زیادی لاشه پرنده شکار شده نیز وجود داشت اما زمانیکه مامورین قصد خارج کردن لاشه ها را داشتند دو خودروی دیگر حامل ۶ سرنشین از دوستان شکارچی متخلف از راه رسیده و با محیط بانان که دو نفر بودند بشدت درگیر شدند.

حمید ریگی اظهار داشت: در جریان این درگیری محیط بان رزاق از ناحیه انگشت دست دچار آسیب دیدگی گردید.

متخلفین با ایجاد درگیری اجازه ندادند مامورین لاشه ها را از درون خودرو خارج کرده و خودروی پراید را فراری دادند.

پس از این حادثه با شکایت محیط زیست پرونده ای در این زمینه در دادسرا تشکیل و متهم به جرم شکار غیرمجاز، تمرد از فرمان و درگیری با مامورین دولت و ضرب و شتم منجر به آسیب دیدگی مامورین تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

در نخستین گام رسیدگی به این پرونده با دستور دادیار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زابل مجوز حمل اسلحه شکاری مربوطه ابطال و اسلحه مذکور نیز به نفع دولت توقیف گردید.

همچنین متهم از دریافت هرگونه مجوز حمل سلاح در آینده محروم گردید.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران