زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: یک بهله عقاب طلایی توسط یک فرد دوستدار طبیعت و حیات وحش، روز یکشنبه تحویل این اداره کل شد.

قربانعلی محمدپور در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این عقاب طلایی به لحاظ جسمی سالم و توانمند است و در نگهداری و تغذیه خوب و مناسب آن کوتاهی نشده است.

وی اظهار کرد: ابوالفضل سعیدی صاحب این عقاب طلایی، مدعی است دو سال پیش این پرنده شکاری زیبا را که از ناحیه بال و کتف آسیب دیدگی جدی داشت از فروشنده خریداری کرده و برای تیمار زخم هایش تلاش بسیار کرده است.

محمدپور افزود: هرچند وی و اعضای خانواده اش به این عقاب طلایی علاقه شدیدی پیدا کرده بودند ولی با این حال به این نتیجه رسیدند که آزادی را که حق این پرنده است به او بازگردانند تا به جمع همنوعان خود در طبیعت بپیوندد.

وی یادآور شد: از سوی این اداره کل از تصمیم و اقدام خوب و شایسته این شهروند دوستدار طبیعت و حیات وحش با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد و در فرصتی مناسب به شکل ویژه ای از این جانباز دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: مسوولان ذیربط حفاظت محیط زیست استان زنجان پس از بررسی های لازم و در صورت پیدا کردن قدرت پرواز نسبت به رهاسازی این پرنده در دامان طبیعت اقدام خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، عقاب طلایی در تمام مناطق استان زنجان یافت می شود و معمولا آشیانه خود را در ارتفاعات دارای صخره های بلند و دور از دسترس می سازد.


منبع:ایرنا