۱ خرداد ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز چهارشنبه ۹۴/۲/۳۰ نیروهای یگان محیط زیست بندرلنگه در استان هرمزگان حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سراج متوجه حضور یک شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را پیش از هرگونه اقدامی برای فرار و یا درگیری با مامورین بازداشت نمودند.
سامان قاسمی اظهار داشت: در بازرسی از این شکارچی متخلف کله یک قوچ وحشی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کشف و ضبط گردید.
مامورین حاضر در عملیات (محیط بانان رستاقی، قاسمی و ملایی) به همراه کله قوچ وحشی و اسلحه کشف شده

قوچ وحشی اوایل صبح شکار شده و لاشه حیوان به دلیل گرمای شدید هوا در شهرستان بندرلنگه توسط یکی از همراهان متخلف به خارج از منطقه منتقل شده بود.

به همین دلیل پس از بازداشت متهم، محیط بانان طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل، وارد خانه متخلف شده و به تفتیش محل پرداختند.……

..تصویر: کله دو کل وحشی و یک جبیر کشف شده از منزل شکارچی متخلف در حال انجام تاکسیدرمی

سامان قاسمی گفت: در جریان بازرسی از منزل این شکارچی غیرمجاز دو کله مربوط به کل وحشی و یک کله متعلق به جبیر که در حال انجام مراحل آماده سازی بود کشف و ضبط گردید.

متهم در جریان بازجویی ها اتهامات وارده را پذیرفته و
مبلغ ۷۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو کل وحشی، یک جبیر و یک قوچ وحشی را به حساب دولت واریز نمود.
متهم پس از واریز مبلغ ضرر و زیان، به همراه پرونده تشکیل شده جهت رسیدگی به جرم شکار غیر غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده به مراجع قضایی معرفی گردید.منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران