دنیای ما غرق شگفتی است. زیبایی‌های آن نفس‌گیر و مناظرش بدیع و مسحور کننده است. مهم نیست چه بی‌رحمانه چهره‌ی سبز و شادابش را لکه‌دار کردیم، هنوز هم این قدرت را دارد که بیننده را غرق حیرت و مبهوت، برجای بگذارد. با هم به تماشای گوشه‌ای از زیبایی‌های پنهان و آشکار آن می‌نشینیم، مناظری که شما را به دنیایی متفاوت می‌برند.


بسیاری از مردم، ساکن شهرهای بزرگ، شلوغ و پرجمعیت هستند، جایی که جنگلی از ساختمان‌های بتونی و بلندمرتبه به منظره‌ای تکراری و روزمره بدل شده است. جایی که مدت‌هاست ساکنانش لذت حضور در طبیعت، تنفس هوای پاک و سحر و جادوی مناظر زیبای طبیعی را فراموش کرده‌اند.


بشر از زمانی که رو به شهرنشینی آورد، لحظه لحظه از دامان طبیعت فاصله گرفت. ما مشتاقانه کهکشان‌ها را در جستجوی دنیاهای دیگر رصد می‌کنیم، اما گاهی تنها کافیست نگاه خود را از دوردست‌ها برگرفته و به اطراف خود بنگریم. یا شاید باید کمی از محیط زندگی خود فاصله گرفته و از زاویه‌ای دیگر به دنیای پیرامون خود بنگریم، شاید آن وقت بفهمیم که زمین، هنوز هم شگفتی‌های بسیاری در آستین دارد.آن جایی که طبیعت شما را مسحور و شگفت زده می‌کند، تا جایی که احساس می‌کنید قدم به دنیایی متفاوت گذاشته‌اید.


شاید تنها کافی است خود را رها کرده و به مادر طبیعت اطمینان کنید. آن وقت است که دستان سبز و پرطراوتش را به سوی‌تان دراز کرده و شما را همراه خود به سفری شگفت انگیز می‌برد. جایی که حتی کویر هم زیبایی مفتون کننده دارد. جایی که دره‌ها شما را می‌فریبند، جایی که رنگ‌ها خودنمایی می‌کنند، جایی که همه چیز عطری شگفت انگیز دارد، صداها همچون نغمه‌های آسمانی گوش‌تان را پر کرده و وجودتان غرق حسی متفاوت و جادویی می‌شود.1. آبفشان فِلای (Fly)، نِوادا، ایالات متحده

2. کوهستان تیان زی (Tianzi)، چین


3. غار کرم‌های شب تاب، نیوزیلند4. چشمه‌ی آب گرم پاموکاله، ترکیه5. قلّه‌ی روریما (Roraima)، ونزوئلا


6. یخ‌های زمرّدگون دریاچه‌ی بایکال، روسیه


7. تغییرات و عوارض تماشایی سطح زمین در دِنزیا (Danxia)، ناحیه گَنسو(Gansu)، چین8. غار سون دونگ (Son Doong)، ویتنام


9. درختان خون اژدها، سُکوترا(Sokotra)، یمن10. پلکان غول‌ها، ایرلند شمالی


11. چشمه‌ی آب گرم هفت رنگ، وایومینگ، ایالات متحده12. معدن نایکا (Naica)، مکزیک


13. دره‌ی اَنتیلوپ (Antelope)، ایالات متحده


14. ساحل درخشان، مالدیو


15. ساحل سرخ، پانجی‌این (Panjin)، چین


16. غاری در منطقه‌ی اَلگرو(Algarve)، پرتغال


17. سالار دی یونی (Salar De uyuni)، بولیوی


18. دریاچه‌ی آبراهام، کانادا19. آتشفشان دالُل (Dallol)، اتیوپی20. تل ماسه‌های رنگین، پارک ملّی آتشفشانی لَسِن (Lassen)، ایالات متحده


21. صحرای نامیب، نامیبیا


22. غاری یخی در نزدیکی آتشفشان میتنوسکی(Mutnovsky)، روسیه


23. دریاچه‌ی رِتبا (Retba)، سنگال


24. غاری یخی در ایسلند


25. دریاچه‌ی خالخالی، کانادا


27. دری به جهنم، دَروازا(Derweze)، ترکمنستان


28. دریاچه‌ی نِیترون (Natron)، تانزانیا


29. دریاچه‌ی هیلیِر(Hillier)، استرالیا


منبع:zoomit