۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در عرصه های طبیعی رامهرمز در استان خوزستان، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محل مذکور شدند.


رئیس اداره محیط زیست رامهرمز در این باره گفت: محیط بانان در بررسی های خود متوجه انجام شکار غیرمجاز توسط راننده یک خودروی پراید شدند که در حال خروج از محدوده مورد نظر بود.
حسن آقاشیرمحمدی اظهار داشت: مامورین بلافاصله طی هماهنگی با پاسگاه انتطامی مشخصات خودروی مذکور را در اختیار آنها گذاشته و مامورین نیروی انتظامی نیز پس از مسدود کردن مسیر پراید، خودروی مورد نظر را متوقف نمودند.
……………………………

تصویر: لاشه دراج های کشف شده از شکارچی متخلف در رامهرمز


حسن آقاشیرمحمدی گفت: در جریان بازرسی از این خودرو، لاشه دو دراج ماده و یک دراج نر به همراه یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

دراج از پرندگان حمایت شده کشور به شمار می رود و بر اساس مصوبه هیات وزیران در حال حاضر جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار هر عدد دراج مبلغ چهار میلیون ریال تعیین شده است.

طی سال های اخیر به دلیل شکار غیرمجاز، تخریب و تغییر کاربری عرصه های طبیعی جمعیت این پرنده در اکثر زیستگاه ها به شدت کاهش یافته است.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران