رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر خبر داد:

راه اندازی مراکز تحقیقاتی جدید برای اجرای پروژه های آب و محیط زیست

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تعمیق همکاری این دانشگاه با وزارت نیرو در زمینه تحقیقات آب و محیط زیست و همچنین مدیریت انرژی خبر داد و گفت: مراکز تحقیقاتی جدیدی در این دانشگاه در حوزه آب و محیط زیست راه اندازی می شود.به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر سید احمد معتمدی روز سه شنبه در افتتاحیه بیست و سومین همایش مهندسان مکانیک ایران به مقوله آب، محیط زیست، انرژی و مدیریت انرژی به عنوان زمینه های همکاری مشترک دانشگاه امیرکبیر با وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: از قبل همکاری هایی در حوزه تحقیقات آب با وزارت نیرو داشته ایم اما از این پس، علاوه بر گسترش تعاملات، دانشکده ها و پژوهشکده های مرتبط با این بحث را ساماندهی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: همچنین در صورت لزوم، مراکز تحقیقاتی جدیدی در این دانشگاه برای اجرای پروژه های آب و محیط زیست راه اندازی خواهیم کرد.

معتمدی ادامه داد: انرژی و مدیریت منابع انرژی یکی از مباحث کلیدی دنیاست و در کشور ما نیز وزارت نیرو اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده که هوشمندسازی شبکه برق از جمله آنهاست و دانشگاه امیرکبیر نیز آمادگی دارد در این حوزه با وزارت نیرو همکاری کند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اهمیت موضوع مکانیک در عرصه های مختلف علمی و صنعتی را خاطرنشان کرد و گفت: برگزاری همایش مهندسان مکانیک نقش مهمی در معرفی یافته های جدید و بررسی چالش های موجود دارد و 230 هزار بازدید از سایت بیست و سومین دوره همایش نشانگر اهمیت این علم و همایش است.

بیست و سومین همایش مهندسان مکانیک ایران امروز سه شنبه 22 اردیبهشت ماه با حضور مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز به کار کرد. این همایش تا روز 24 اردیبهشت ماه ادامه دارد.منبع:ایرنا