تهران - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه خبر منتشره در شبکه های اجتماعی مبنی بر تلف شدن یک قلاده توله پلنگ در دشت ساواشی این شهرستان را تکذیب کرد.

محمد فریدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس بررسی و پیگیری های محیط بانان هیچ گونه نشانه و یا شواهدی مبنی بر تلف شدن توله پلنگ در این منطقه یافت نشده و برهمین اساس خبر منتشره در خصوص مرگ توله پلنگ تکذیب می شود.

به گفته وی، براساس خبر منتشره در شبکه های اجتماعی یک گروه گردشگر لاشه توله پلنگی را که ظاهرا به دلیل حمله حیوانات وحشی و یا گرسنگی تلف شده در دشت ساواشی مشاهده کرده اند.

فریدی تصریح کرد: به دنبال انتشار این خبر، گروهی از محیط بانان محیط زیست شهرستان فیروزکوه برای یافتن لاشه این حیوان به جستجو در دشت ساواشی پرداختند که هیچگونه نشانه و یا اثری از لاشه توله پلنگ تلف شده در این منطقه را مشاهده نکردند.

وی همچنین در خصوص حمله پلنگ به گله های گوسفندان در برخی از مناطق شهرستان فیروزکوه نیز اظهار کرد: به گفته دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستاها و اهالی منطقه از ابتندای سال جاری تاکنون یک رأس بره در تنگه امرک، سه رأس گوسفند در روستای درده و دو رأس گوسفند و یک قلاده سگ در منطقه اشرف آباد توسط پلنگ مورد حمله قرار گرفته و تلف شده اند.


منبع:ایرنا