۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود یک شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده خائیز نیروهای یگان محیط زیست جهت برخورد قانونی با متخلف وارد منطقه شدند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان کهگیلویه در این باره گفت: محیط بانان به جستجو پرداخته و نسبت به ایجاد کمین و راهبند در نقاط مختلف منطقه اقدام نمودند اما موفق به مشاهده و دستگیری متخلف نشدند.
سید قدرت اله علیپور اظهار داشت: مامورین با توجه به اطلاعات به دست آمده، هویت شکارچی متخلف و محل زندگی وی را شناسایی نمودند.………

.
تصویر: گوشت کل وحشی و مهمات کشف شده از منزل شکارچی متخلف در شهرستان کهگیلویهعلیپور گفت: محیط بانان صبح روز بعد طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی بصورت غافلگیرانه وارد منزل فرد مظنون شده و به تفتیش خانه پرداختند.


در جریان بازرسی از این خانه چند کیلوگرم گوشت شکار متعلق به کل وحشی به همراه تعداد ۲۰ عدد فشنگ چهارپاره و ساچمه زنی و یک عدد دوربین چشمی کشف و ضبط و یک نفر متهم نیز در این رابطه بازداشت گردید.

متهم بازداشت شده بیشتر گوشت های متعلق به شکار صورت گرفته را در روز قبل به فروش رسانده و اسلحه خود را نیز درون کوه مخفی نموده بود.

متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی گردید و هم اکنون تحقیقات از وی برای مشخص شدن محل اختفای اسلحه ادامه دارد.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران