مهاباد - ایرنا - 30 شکارچی در بوکان با خداحافظی و اظهار ندامت از شکار و زنده گیری پرندگان به جمع دوستداران محیط زیست پیوستند .


رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نخستین گروه از شکارچیان این شهرستان هستند که در سالجاری با اظهار ندامت از شکار خداحافظی می کنند .

محمد احمد ی گفت: این تعداد شکارچی اخیرا با برگزاری مراسمی با عنوان 'میثاق با طبیعت' که در ارتفاعات کوه برده زرد این شهرستان ترتیب یافته بود با شکار خداحافظی کرده و به همین مناسبت 30 قطعه کبک را نیز در دامن طبیعت رهاسازی کرده و 150 عدد قفس را به آتش کشیدند.

وی یادآوری کرد: با افزایش آگاهی عمومی از مسائل و آموزه های زیست محیطی، شمار شکارچیانی که به منظور اعلام انزجار از شکار و حمایت از حیات وحش در این شهرستان از شکار اظهار ندامت و یا برای همیشه از زنده گیری پرندگان خداحافظی می کنند در حال افزایش است .

احمد ی افزود: تعدادی از این شکارچیان درطول 30 تا 40 گذشته در این شهرستان به شکار پرندگان و حیوانات مشغول بودند .

احمد ی
در خصوص اجرای طرح میثاق با طبیعت گفت: در راستای فرهنگ سازی و بالا بردن سطح آگاهی های عمومی مردم در ارتباط با قوانین و مقررات زیست محیطی، این طرح در اداره محیط زیست بوکان و با همکاری خود مردم اجرا می شود .

در سال 93 نیز 20 نفر شکارچی در این شهرستان با شکار و صید خداحافظی کرده و در همین راستا 60 قطعه کبک را نیز آزاد کردند.

پارسال در شهرستان مهاباد نیز بیش از 60 شکارچی با شکار خداحافظی کرده بودند.

مهاباد و بوکان دو شهرستان بزرگ جنوب آذربایجان غربی هستند.

شهرستان بوکان با 227 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
منبع:ایرنا