۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بامداد روز گذشته (شنبه ۹۴/۲/۱۲) به دنبال کشب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه حفاظت شده قرخود در استان خراسان شمالی، نیروهای یگان محیط زیست راهی محدوده مذکور شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان در این باره گفت: متخلفین شبانه وارد منطقه شده بودند تا شناسایی نشده و پس شب را در کوه سپری کرده و صبح روز بعد به شکار بپردازند.


موسی ولیزاده افزود: محیط بانان ساعت ۱ بامداد وارد منطقه شده و پس از حدود یک ساعت رد زنی و جستجو محل بتوته شبانه شکارچیان غیرمجاز را شناسایی نمودند.

مامورین جهت برخورد قانونی با مخلفین وارد عمل شده و نیمه های شب سه شکارچی متخلف را پیش از هرگونه اقدامی بازداشت نمودند.


از متخلفین دو دستگاه موتورسیکلت، یک قبضه اسلحه خفیف، یک قبضه اسلحه پنج تیر، ۸ عدد فشنگ خفیف، ۶ عدد فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز ویژه شکار پستانداران بزرگ جثه)، ۷ عدد فشنگ ساچمه زنی، یک چاقو، یک تبر، یک دوربین شکاری و لاشه پوست کنده شده یک خرگوش وحشی کشف و ضبط گردید.


متخلفین به قصد شکار قوچ و میش وحشی اوریال وارد منطقه شده بودند و خرگوش را صرفا برای شام شب شکار کرده بودند.
با توجه به تعطیلی روز شنبه، متهمین پس از تشکیل پرونده و هماهنگی با قاضی کشیک روانه بازداشتگاه شده و پرونده به مراجع قضایی ارسال گردید.


شکارچیان بازداشت شده از متخلفین سابقه دار منطقه هستند و یک نفر از آنها پیش از این دو بار به جرم شکار غیرمجاز و شروع به شکار جانوران وحشی بازداشت و در دادگاه به تحمل حبس و جزای نقدی نیز محکوم شده است.منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران