فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  18
لایک لایک:  17
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736

  5 ** پوسترهای تاثیر گذار در حمایت از حیوانات **

  مریم اصلانی: مشکل فقط این نیست که چرا با آنها خوش‌رفتاری نمی‌کنیم، مشکل اصلی اینجاست که اصولاً فراموش کرده‌ایم آنها نیز همانند ما حق و حقوقی دارند. گاهی تنها لازم است حقوق اولیه‌ی حیوانات را نیز به رسمیت شناخته و اگر زندگی را بر آنها آسان‌ نمی‌گیریم، دست کم عرصه‌ی حیات را نیز بر این موجودات بی‌پناه، تنگ‌تر نکنیم.

  وقتی نام تبلیغات به گوش‌مان می‌خورد ناخودآگاه توقع معرفی محصولی خاص را داریم، آگهی که ما را به خرید یا استفاده از وسیله یا خدماتی ویژه ترغیب و تشویق می‌کند. ولی شکل دیگر تبلیغات که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، معضلات اجتماعی و مشکلات موجود پیرامون ما را به شکلی متفاوت در قالب تصاویر مفهومی و تأثیرگذار بیان می‌کنند. این نوع تبلیغات ابزاری قدرتمند برای به چالش کشیدن عملکردهای بشر و تأثیرات و عواقبی است که خواسته یا ناخواسته بر دیگر ساکنان این سیاره اعم از انسان، جانوران و گیاهان، طبیعت و محیط اطراف برجای می‌گذارد.

  این بار توجه ما به تبلیغات اجتماعی است که بر حوزه‌ی محیط زیست، حیات وحش و مشکلات جانوران متمرکز شده‌اند. بخش از ساکنان این کره که زبانی برای دفاع از خود و شکایت از ظلمی که هر روزه بر آنها می‌رود، ندارند. واقعیت این است که انسان گاه در نهایت قساوت و بی‌رحمی و تنها برای ارضای خواست‌های مشروع یا غیر مشروع خود، این موجودات بی‌پناه را در معرض بدترین شکنجه و آسیب قرار می‌دهد.


  ما فراموش کردیم آنها نیز همچون ما حق حیات دارند. اولین و پیش پا افتاده‌ترین حقی که هر کدام از ما برای خود قائلیم، اما خیلی راحت و بدون هیچ گونه نگرانی، از دیگر جانوران این سیاره سلب می‌کنیم. حیوانات شکنجه می‌شوند تا شما بخندید، آنها کشته می‌شوند تا عده‌ای لباس‌های آن چنانی به تن کنند، آنها قطع عضو می‌شوند چون گروهی بخش خاصی از گوشت یک جانور را دوست دارند، با آنها مثل کالاهای تجاری برخورد می‌کنیم، به راحتی آنها را از محیط طبیعی‌شان بیرون آورده و درون قفس به نمایش می‌گذاریم، گاهی تنها برای آنکه نشان دهیم چقدر شجاع هستیم، جان آنها را می‌ستانیم، غافل از اینکه این نشانه‌ی خواری و زبونی ماست.  آنها صف اول آزمایشات پزشکی و تست مواد آرایشی و بهداشتی هستند. در نهایت اگر در گوشه و کنار شهرمان موجودی خسته، بی پناه و گرسنه را ببینیم، با قساوت روی برگردانده و با هزار دلیل واهی خواستار مرگش می‌شویم. ما انسانیم اما گاه به نظر می‌رسد انسانیت را فراموش کرده‌ایم، و بدون انسانیت ما چه هستیم؟

  به جهانی فکر کنید بدون حیوانات، گیاهان، پرنده‌ها، ماهی‌ها و هزاران حیات کوچک و بزرگی که در کنار ما و یا شاید پنهان از چشمان ما به زندگی خود ادامه می‌دهند. جهانی سرد و بیروح، جایی که کودکان برای آشنایی با جانورانی که روزی روی این کره می‌زیستند، باید به موزه‌ها سر زده و اجساد خشک شده آنها را تماشا کنند. واقعیت این است هر موجود زنده‌ای که روی این کره زندگی می‌کند، بخشی از چرخه‌ی بززگ حیات است، چرخ دنده‌ای کوچک یا بزرگ که نبودش کل این چرخه و سیستم را در معرض خطر قرار می‌دهد. واقعیتی که صد افسوس به آن بی‌توجهیم، اما گاهی خیلی زود دیر می‌شود.

  باید ترسید، بله باید ترسید، ترسید از روزی که با نتایج فاجعه بار عملکردهای نادرست خود روبرو خواهیم شد، جایی که دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. از هم اکنون زنگ‌های خطر به صدا در آمده، هر چند به نظر نمی‌رسد گوش شنوایی باشد. اما چرا از خود شروع نکنیم، هر کدام از ما یک قطره‌ایم، قطره‌ها جمع می‌شوند، جویبارهای کوچک شکل می‌گیرند، رود به جریان می‌افتد و اقیانوس شکل می‌گیرد. از امروز به جز خود به دیگر موجودات نیز فکر کنیم، به آن گل خودرو، آن درخت پرشاخ و برگ، آن پروانه‌ی رنگارنگ، گنجشکی که به شادی آواز می‌خواند، گربه‌ای که از کنارتان عبور می‌کند، سگی که قصد عبور از خیابان را دارد و.....، آنها شیء نیستند، آنها هم همچون شما زنده‌اند، به آنها هم حق حیات بدهید.


  در ادامه منتخبی از قدرتمندترین تبلیغات این عرصه را برای شما آماده کردیم. تصاویری که خود با شما حرف خواهند زد، گاهی لازم نیست کلمات گفته شوند، تصاویر به خوبی نشان دهنده‌ی عمق فاجعه هستند.
  1. حیوانات دلقک و اسباب خنده‌ی ما نیستند.

  2. هر شصت ثانیه یک گونه منقرض می‌شود، هر دقیقه حیاتی از بین می‌رود.


  3. به شکار می‌روید، لحظه‌ای تأمل کنید. تصور کنید این خود شما یا فردی از عزیزان شماست که قصد جانش را کرده‌اید.


  4. زباله می‌ریزیم اما آنها را جمع نمی‌کنیم، اگر ما این کار را نکنیم، این موجودات بیچاره قربانی می‌شوند.


  5. چه بلایی سر سیاره‌مان می‌آوریم؟

  6. کدام یک ترسناک‌ترند؟

  7. به کمک هم جلوی سوء استفاده از حیوانات را در تولید مواد آرایشی بگیریم. واقعیت این است که حیوانات نیازی به آرایش ندارند، چرا آنها باید قربانی شوند؟


  8. کیسه‌های پلاستیکی که مرگ به ارمغان می‌آورند. رها کردن کیسه‌های پلاستیکی در محیط زیست، حیات آبزیان و پرندگان را در معرض خطر قرار می‌دهد.  9. باغ وحش زوریخ: فضای بیشتر برای موجودات بزرگ‌تر


  10. به سیاره‌مان احترام بگذاریم.  منبع:zoomit.ir
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736
  11. تا دیر نشده کرگدن‌ها را نجات دهید، چون برای بازگرداندن آنها دیگر کاری از دست‌مان بر نخواهد آمد.


  12.آزار و اذیت حیوانات را متوقف کنید.


  13.شام آخر: وقتی به سگی پناه می‌دهید، در واقع او را از انتظار کشیدن در صف مرگ، نجات داده‌اید.  14. الگوهای دوخت  15. از برخوردهای تجاری با طبیعت و حیات وحش خودداری کنید.

  فراموش نکنید، خداوند به همه‌ی موجودات حق حیات داده است. به این حق خدادادی احترام بگذاریم.
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 3. #3
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736
  مریم اصلانی: وقتی همه چیز متعادل است، چرخ‌های حیات ساده‌تر حرکت می‌کنند. اما انسان تنها موجود این کره‌ی خاکی است که از بدو ورود، تعادل این جهان را به چالش کشیده است. ما نه از سر نیاز که بیشتر به دلیل حرص و طمع و میل سیری ناپذیر خود، طبیعت، حیات وحش و نظم این کره را به بازی گرفته‌ایم. اما گاهی تصاویر همچون آیینه، نتایج ناخوشایند اعمال ما را بازتاب می‌دهند.  16. وقتی سرپرستی حیوانی را می‌پذیرید، ممکن است به آنها به چشم یک سگ یا گربه معمولی نگاه کنید، اما آنها شما را سرپناهی امن، آغوشی گرم، دستی پرمحبت، شکمی سیر، جایی گرم و در کل به صورت خانواده‌ی آینده‌ی خود می‌بینند. آنها به شما اعتماد می‌کنند، پاسخی شایسته به این اعتماد بدهید.

  17. تکامل، هزاران سال فرایندهای پیچیده‌ و تغییرات ژنتیکی، موجودات امروز سیاره‌ی ما را به تدریج شکل داده است. غیر منصفانه به نظر می‌رسد که حیات موجودی را تنها برای به دست آوردن بخشی از وجودش سلب کنیم. عاج فیل یا خون ببر شاید نیاز یک عده را برطرف کند، ولی جهانی را از حضور شاد و رنگارنگ گونه‌های متعدد جانوری خالی می‌کند.
  18. انقراض یک گونه، غیر قابل مرمت و بازگشت است. پیش از آنکه خیلی دیر شود، به خود بیاییم.


  19. قاچاق حیوانات را متوقف کنید.فراموش نکنید که آنها به خواست شما کشته می‌شوند.


  20. حیوان خانگی که سرپرستی مهربان دارد و موجودی که بی‌پناه در دنیای خطرناک بیرون سرگردان است. اگر توانش را دارید محبت خود را از این موجودات ستم‌دیده دریغ نکنید.


  21. گسترش بیابان‌ها و کویرزایی، هر ساله 6 هزار گونه‌ی مختلف جانوری را از بین می‌برد.


  22. دست دوستی خود را به سوی حیات وحش دراز کنیم.


  23. آینده‌ای تلخ که بشر رقم خواهد زد.


  24. سرویس‌های داوطلبانه‌ی اطفاء حریق: آتش سوزی در جنگل‌ها به جز درختان، قربانیان دیگری نیز می‌گیرد.  25. ماهی تن بلوفین (Blufin)، از جمله ماهیان اقیانوسی است که به دلیل شکار بیش از اندازه در معرض نابودی قرار گرفته است. در این مجموعه از تصاویر سعی شده تا با جایگزینی این ماهی با گونه‌های درمعرض خطر دیگر، بشر را از خواب غفلت بیدار نموده و توجهات را به سمت وضعیت ناخوشایند صید بیش از اندازه‌ی ماهیان اقیانوسی معطوف نماید.  26. نمایش خفت بار و توأم با شکنجه‌ی حیوانات در سیرک‌ها را متوقف کنید. آنها عروسک‌های خیمه شب بازی ما نیستند. فراموش نکنید جانوران برای اجرای هر نمایش که دقایقی شما را سرگرم می‌کند، ساعت‌ها مورد آزار و اذیت و شکنجه با ابزارهای مختلفی همچون شوکرهای برقی قرار می‌گیرند. آیا ارزشش را دارد؟  27. سفید، رنگ جدید طبیعت، با سفید کردن بام منازل خود، به بازتاب اشعه‌ی خورشید، خنک شدن محیط زیست و کاهش گرمای زمین و در نهایت نجات این سیاره و موجودات ساکن آن کمک کنید.  28. مرگ هر درخت، نقطه‌‌ی پایان یک حیات. از این پس پیش از تخریت محیط زیست، قطع درختان، جنگل زدایی و آسیب به طبیعت، کمی بیشتر فکر کنیم.


  در نهایت تمامی آگهی‌های فوق فقط و فقط یک هدف دارند، بیدار کردن انسان‌ها از خواب سنگین غفلت. آنها سعی دارند با بیان عریان حقیقت در مورد چالش‌ها و مشکلات موجود حیات وحش، وضع اسف بار حیوانات خانگی و بیان رابطه‌ی تنگاتنگ فعالیت‌های انسانی و تخریب و نابودی محیط زیست، چشمان ما را به روی حقیقت بگشایند. با نگاهی به عمق فاجعه‌ی روی داده، شاید بشر وادار شود با ارزیابی‌های دقیق‌تر و رفتاری سنجیده، راهی برای برون رفت از این مسائل پیدا کند.  منبع:zoomit.ir
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. شکنجه روباه به خاطر پوستش
  توسط محمد52 در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 31st December 2013, 12:45 PM
 2. خارپوستان
  توسط lucas007 در انجمن خارپوستان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th April 2013, 04:51 PM
 3. معرفی انواع سخت پوستان و کرمهای لوله ای
  توسط s.h.moradi در انجمن معرفی مرجان ها و سایر نرم تنان و سخت پوستان
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 18th December 2010, 10:09 PM
 4. انواع سخت پوستان
  توسط mohammad_h در انجمن سخت پوستان
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 16th November 2010, 09:42 PM
 5. اطلاعات کلی در باره سخت پوستان
  توسط بابک آژیده در انجمن سخت پوستان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 25th June 2010, 05:06 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ