۲۵ فروردین ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دامغان حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند متوجه صدای شلیک سه گلوله شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان در این باره گفت: محیط بانان به جستجوی منبع صدای شلیک پرداخته و حین دوربین کشی متوجه رم کردن گله ای از قوچ های وحشی شدند.

فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: مامورین دو شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که با یک دستگاه موتورسیکلت تریل قرمز رنگ در تپه ماهورها به تعقیب گله قوچ ها می پرداختند.

…………

.
تصویر: دو راس قوچ وحشی شکار شده توسط متخلفین در منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند


اسفندیاری گفت: راکبین موتور سیکلت با مشاهده مامورین ادوات شکار و آثار جرم به غیر از اسلحه مربوطه را رها کرده و با سرعت زیاد اقدام به فرار نمودند.
محیط بانان نیز به تعقیب متخلفین پرداختند ولی موفق به بازداشت آنها نشده و شکارچیان غیرمجاز متواری شدند.

…………

.
تصویر: دو راس قوچ وحشی شکار شده توسط متخلفین در منطقه شکار ممنوع طالو و شیربند


رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: در جستجوی منطقه و بازرسی از ادوات رها شده توسط شکارچیان متخلف لاشه دو راس قوچ وحشی و یک پوکه فشنگ سلاح جنگی ژ-۳ کشف و ضبط گردید.
خوشبختانه هر دو متخلف که از اهالی دامغان هستند حین تعقیب و گریز توسط مامورین شناسایی شده و طی هماهنگی صورت گرفته با مقام قضایی حکم جلب متهمین نیز صادر شده است.منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران