فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  20
لایک لایک:  19
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  همکار قدیمی (مترجم انجمن)

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  اهواز
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Nov 2013
  شماره عضویت
  14755
  میانگین پست در روز
  0.25
  تعداد ارسال ها
  372

  روش استفاده از سرکه در آکواریوم آبشور(ترجمه)

  فروش آنلاین انواع نمک ریف
  فروش آنلاین آب طبیعی دریا
  فروش آنلاین محصولات دارویی API
  دلیل استفاده از سرکه چیست؟

  کاهش نیترات:


  استفاده از میزان مناسب سرکه از طریق افزایش تراکم باکتریایی که رویه گیری و حذف نیترات در سلولهای آن میباشد باعث کاهش میزان نیترات خواهد شد.باکتری ممکن است منبع غذایی خوبی برای بسیاری از ارگانیسم ها باشدکه شامل اسفنجها شده وباعث گرفتن نیترات از اب و درهم آمیختن آن با طیف وسیعی از ارگانیسم ها میشود.

  مواد آلی اضافه شده همچنین میتوانند باعث رشد باکتریها در محیطهای حاوی اکسیژن کم گردد.این باکتریها میتوانند نیترات را بعنوان منبع اکسیژن برای متابولیسم ارگانیک اضافه شده مورد استفاده قرار داده و گاز N2 تولید کنند.سایر باکتریها فرآیند ANAMMOX (مخفف Anaerobic Ammonium Oxidation مربوط به سیکل ازت)را جهت تبدیل نیترات به گاز N2 که از آب تانک خارج میشود را مورد استفاده قرار میدهند.سرکه این فرایند کاتالیز را در محیطهای کم اکسیژن تسریع میکند.این فرایند نیترات بیش از حد نیاز به نیتروژن را کاهش میدهد.

  نیترات زدایی فرایندی است که در سنگهای زنده و بستر شنی روی میدهد و اضافه کردن این منابع مناسب ارگانیک کربن که توانایی رسوخ در این محیطها را دارند فرایند را تسریع میکند.

  کاهش فسفات:


  سرکه همانند سایر منابع کربن فسفات را کاهش میدهد.هرچند این فرایند در مقایسه با کاهش نیترات بسیار کندتر است//چرا؟ بدلیل اینکه باکتری جهت رشد و ازدیاد از نیترات بسیار بیشتر از فسفات استفاده میکند.فرایند نیترات زدایی که در بالا توضیح داده شد نیز دلیل دیگری است بر چرایی عدم تعادل کاهش نیترات در مقایسه با کاهش فسفات.دلیل کاهش فسفات رویه گیری باکتری ویا مصرف انها توسط ارگانیسم های دیگر است.نسبت استفاده باکتری از فسفات برای رشد معمولی و نسبتی که احتمالا در غذاهای بسیار وجود دارد بصورت بسیار تقریبی حدود 16 واحد نیترات در یک واحد فسفات میباشدکه به درصد نیتروژن و فسفر موجود در مواد بیوشیمی اساسی بستگی داردکه سازنده تمامی سلولهای زنده میباشد.این نسبت میتواند به شدت تغییر کند ولی نکته اصلی این است که باید انتظار داشت کاهش نیترات برای هر واحد کاهش فسفات بسیار بیشتر باشد.حتی در صورتیکه رشد سلولی تنها فرایند موجود باشد.

  به این دلایل اگر میزان فسفات شما بالا و نیترات شما پایین بود میبایست روش دیگری همانند GFOرا جهت کاهش فسفات برای رسیدن به مقیاسهای بالا استفاده کنید.بنابراین سرکه میتواند میزان فسفات و نیترات را ثابت نگه دارد.اما روش مناسبی برای کاهش میزان بالای فسفات نیست.بسیاری از مردم ممکن است در نهایت مجبور به استفاده از روش دیگری از قبیل GFO برای دفع فسفات شوند حتی اگر این مقیاسها در ابتدا نامتعادل باشند .زیرا اضافه کردن کربن ارگانیک به دلایلی که در بالا ذکر شد .میتواند کاهش نیترات را نامتعادل سازد...

  تقویت رنگ مرجان:

  من هیج تجربه ای در خصوص تغییر مرجانها پس از استفاده از سرکه نداشتم و هیچ مطلبی دال بر کمک سرکه در تغییر رنگ مرجانها هم مطالعه نکردم..شاید در خصوص بعضی مرجانهای SPS که من در تانکم نداشتم اتفاق بیفتد...  کاهش رشد سیانو باکتریها:

  رشد سیانوباکتریها در هنگام استفاده از سرکه افزایش پیدا نمیکندو استفاده از اتانول رشد سیانوباکتری ها را افزایش میدهد.سیانو باکتری PHA تولید میکند که در صورت نیاز انرزس ذخیره میکند.PHAیکی از مواد تشکیل دهنده بعضی بیوپلت ها میباشد.بنابراین سیانو باکتری میتواند بعضی از بیوپلتها را تجزیه کند نه همه آنهارا...کسانیکه از سرکه استفاده کرده اند مشکل کمتری با سیانو باکتری داشته انددر مقایسه با بیوپلت و اتانول.این اتفاق برای من نیز روی داده است...


  کاهش مواد آلی معلق و غیر محلول:

  باکتری مواد آلی معلق و غیر محلول در اب را تجزیه میکندکه نتیجه ان کاهش محتویات به شکلهای ساده تر است.باکتری سمومی تولید کرده و آنها را در اب آزاد مینماید..استفاده از GAC به کاهش سموم و مواد آلی غیر محلول تولید شده توسط باکتری کمک میکند.


  نظریه استفاده از سرکه در کاهش فسفات و نیترات چیست؟

  بنظر میرسد رشد و تولید مجدد باکتری در آکواریوم ریف با در نظر گرفتن مقدار کربن موجود محدود میشود بعبارت ساده تر سرکه کربن بیشتری اضافه مینماید که به تعداد باکتری های بیشتری اجازه رشد میدهد.این باکتری ها زمانیکه بصورت پنهانی بروی صخره ها در رفیوجیوم و یابروی GAC رشد مینماید ممکن است کاملا از دید شما پنهان باشند ولی این امکان نیز وجود دارد که بصورت توده هایی در اب ویا بصورت لایه ای مرئی در آکواریوم خود را نشان دهند.این باکتریها باید جایی برای رشد داشته باشند بنابراین فراهم آوردن محیطی مناسب برای رشد آنها که در معرض دید نباشد (ودر صورت امکان درست برخلاف اسکیمر )ممکن است روش خوبی برای جلوگیری از ظاهر شدن باکتری ها باشد.زمان و چگونگی اضافه کردن سرکه ممکن است به مکان رشد باکتری ها تاثیر گذار باشد...بطور مثال اضافه کردن بصورت بسیار آهسته توسط یک پمپ تزریق درست در جهت خلاف یک رفیوجیوم بزرگ حاوی صخره ممکن است رشد انها را تقویت نماید.

  سرکه اضافه شده باعث افزایش رشد باکتری میشود بنابراین یک اسکیمر خوب به از بین بردن باکتریهای آزاد شناور در آکواریوم کمک میکند.اسکیمرها با این حال جلوی رشد باکتریها در کف را نمیگیرند .در صورت ایجاد توده های باکتریایی ممکن است لازم باشد با استفاده از روشهای دیگر همانند فیلتر دیاتوم و یا کیسه های فیلتر //فیلتراسیون اب را بهبود بخشید.

  چه نوع سرکه ای؟

  از سرکه خالص مقطر سفید (5%)بدون مواد افزودنی ..از سوپر مارکت تهیه کنید.اگر در محل سکونت شما موجود نیست از استات متبلور خوراکی 98% استفاده .. آنرا رقیق کرده به 5% برسانید.درهنگام استفاده از استات به تمامی موارد ایمنی و توصیه ها توجه نمایید زیرا این ماده میتواند خطرناک باشد.


  چگونگی استفاده از سرکه


  روشهای استفاده از سرکه:

  استفاده از سرکه برای مدت زمان کوتاهیPH اب تانک را کاهش میدهد..اضافه کردن سرکه به اب اهک باعث افزایش زیاد PH اب تانک میشود بنابراین اضافه کردن سرکه به هنگام ایتفاده از آب اهک بمنظور میزان هرگونه کاهش ناشی از سرکه روش خوبیست..به خاطر داشته باشید در صورت استفاده از سرکه به میزان بیش از دو قاشق چایخوری (نقطه اشباع اب آهک)به یک گالن اب RO/DI خاصیت قلیایی و تولید کلسیم افزایش میابد...بعنوان مثال اضافه کردن 3 قاشق چایخوری آهک به یک گالن اب RO/DI و اضافه کردن 45ml سرکه خاصیت قلیایی تولید تولید کلسیم در حدود 1.2تا 1.3 افزایش میدهد.

  اضافه کردن سرکه برای مدت زمان طولانی بصورت قطره چکانی موجب افزایش PH نخواهد شد.توصیه شده که چکاندن سرکه در طول روز و زمانیکه PHدر بالاترین سطح ممکن است انجام شود.افزایش تجمع باکتریها باعث ازبین رفتن اکسیژن اب میشود بنابراین اضافه کردن سرکه در طول روز که اکسیژن در بالاترین سطح خود قرار دارد بهترین زمان است.

  در زمان چکاندن ..یرکه نباید بیش از حد رقیق شود و یا سرکه رقیق شده نباید مدت زمان زیادی نگهداری شود زیرا سرکه ممکن است توسط باکتری ها در ظرف خود تجزیه شده و کاهش میزان کربن را در پی خواهد داشت.رقیق کردن و اضافه کردن میبایست در یک روز انجام گیرد اما محلول بدست آمده از مخلوط 10%سرکه و 90%اب در مدت زمان یک یا دوهفته ثابت نمیماند.زمانیکه سرکه اضافه به میزان کمتر اضافه میشود میتوان آنرا در دونوبت در روز انجام داد.شما باید به کاهش PH هم توجه داشته باشیدتا اطمینان حاصل کنید که میزان انها قابل قبول است.بهترین زمان اضافه کردن سرکه صبح زود و قبل از خاموش کردن چراغها(تاریک شدن هوا) است.


  میزان سرکه اضافه شده

  اضافه کردن سرکه همانند اضافه کردن اتانول است با این تفاوت که ودکا در مقایسه با سرکه کربن بیشتری دادر ..نسبت کربن موجود در ودکا در مقایسه سرکه 8 برابر کربن بیشتر در ودکای 80% می باشد(40% وزن)(5% وزن آن ارگانیک است)ممکن است بعضی ها روشهای محتاطانه دیگری را دنبال نمایند که همان روشهای ارائه شده برای اضافه کردن اتانول میباشد با یک تفاوت و آن استفاده از 8 برابر سرکه بیشتر در مقایسه با اتانول است.

  طبق تجربه من با 15ml سرکه برای هر 100 گالن اب استفاده کردم و مشکلی پیش نیامد.هر هفته 15ml سرکه به ازای هر 100 گالن اضافه شد تا 45ml هر 100 گالن.شاید اضافه کردن میزان بیشتری سرکه همان نتیجه را داشته باشد.مراقب تجمع باکتریها در اب تانک باشید..اگر این اتفاق در سطح قابل قبولی روی دهد اضافه کردن را قطع کرده و فیلتراسیون را افزایش دهید.این تجمعات فقط از نقطه نظر زیبایی مشکل اساسی محسوب میشوند (کاهش احتمالی میزان O2 )باکتریهای معلق میتوانند برای بسیاری از ارگانیسم های موجود در تانک غذای خوبی باشند و بنظر میرسد بسیاری از افراد بر این باورند که جمعیت اسفنجهای تانک آنها بعد از استفاده از کربن ارگانیک افزایش میابد.استات موجود در سرکه ممکن است توسط بسیاری از ارگانیسم های پیشرفته تر شامل ZOOX در مرجانها و شقایقها مورد استفاده قرار گیرد بنابراین مقدار بسیار زیاد سرکه ممکن است منجر به قهوه ای شدن مرجانها و شقایقها گردد که ناشی از افزایش جمعیت ZOOX میباشد.درصورت بروز این اتفاق توصیه میشود مقدار آن را کاهش دهید.

  زمانیکه فسفات و نیترات به صفر میرسد با استفاده از تسترها شاهد رشد جلبکهای سبز بروی شیشه بودم که نشانه خوبی است و شما به سطح قابل قبولی دست یافته اید.رشد باکتری جایگزین جلبک سبز میشود بروی شیشه.تجمع باکتریها بصورت سفیدرنگ پدیدار میشوند در صورتیکه رشد لبکی سبز میباشد ..تمیز کردن تجمع باکتریایی بسیار ساده تر است در صورتیکه رشد تجمع باکتریایی بروی شیشه به یک مشکل اساسی تبدیل شود میزان سرکه اضافه شده را کاهش دهید.

  توجه داشته باشید که تجمع رشد باکتری باید جایی در درون تانک شما صورت گیرد که به سادگی قابل ازبین بردن باشد.در هنگام اضافه کردن سرکه .. استفاده کردن از یک GAC قدیمی برای رشد باکتریها مکانیسم خوبی را برای افزایش رشد باکتریها فراهم می آورد و این امکان را بوجود می آورد که در هنگام جایگزینی با آب نمک تازه براحتی قابل دفع باشد0.  مترجم :سعید منصوبیان
  منبع:Reefkeeping Magazine - Vinegar Dosing Methodology for the Marine Aquarium
  نویسنده:کلیف باب کوک---رمزی هلمز فارلی

 2. #2
  همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

  تخصص
  مهندس معمار
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Feb 2014
  شماره عضویت
  15314
  میانگین پست در روز
  1.27
  تعداد ارسال ها
  1,788
  http://www.parsipet.ir/thread32789.html#post248508

  لینک بالا جهت پرسش و پاسخ هست
  ویرایش توسط farbodb : 13th April 2015 در ساعت 12:25 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. شستن و ضد عفونی کردن آکواریوم
  توسط Discus در انجمن اصول راه اندازی آکواریوم های آب شیرین
  پاسخ: 30
  آخرين نوشته: 14th July 2015, 07:49 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th November 2014, 12:17 AM
 3. دانستنیهای گیاهان,سبزیجات,میوه جات برای استفاده طوطی سانان
  توسط kasku در انجمن تغذیه انواع طوطی سانان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th September 2014, 01:07 AM
 4. فروش آکواریوم آب شور کاملاً نو استفاده نشده
  توسط ramtin barzegar در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 20th March 2013, 03:01 AM
 5. استفاده از نمک در آکواریوم آب شیرین
  توسط علیرضا امیرجانی در انجمن اصول راه اندازی آکواریوم های آب شیرین
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 7th January 2013, 11:23 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ