به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، نقی میرزاکریمی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به کشف تعداد زیادی پرنده اظهار کرد: روز گذشته به دنبال بازرسی ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از منزلی که در آن پرندگان وحشی زنده نگهداری می شد تعداد زیادی پرنده وحشی و تاکسیدرمی حیوانات وحشی کشف شد.


وی افزود: طی بازرسی به عمل آمده 5 خوتکا ابرو سفید، ، 3 اردک سرحنایی، 2 اردک کاکلی، 2 قو گنگ، 2 فیلوش ، 2 اردک بلوطی و4 اردک ارده ای از این محل کشف و ضبط شد.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه بیشتر پرندگان کشف شده از گونه های آبزی و کنار آبزی می باشند ادامه داد: همچنین در این گشت و بازرسی2 طاووسک، و 4 تنجه ، 1 درنای طناز ، 2 آنقوت، 2 فلامینگو، 1 چنگر،2 خوتکا، 2 غاز پیشانی سفید و 2 قو فریاد کش نیز کشف و ضبط گردید.


وی تصریح کرد: 2 غاز کانادایی،2 قوی سیاه و 3 اردک ماندرین نیز در این بازرسی کشف شدند که جز گونه های غیر بومی می باشند و از میان آنها اردک ماندرین بیشتر در مناطق استوایی و گرمسیری زندگی می کند.


میرزا کریمی همچنین به کشف چند تاکسیدرمی حیوانات وحشی در این بازرسی اشاره کرد و افزود: نیم تنه تاکسیدرمی شده یک راس قوچ البرزی، و تاکسیدرمی 1 قطعه اردک سرسبز و 1 قطعه کبک نیز در این بازرسی کشف و ضبط شد.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه کلیه پرندگان به کلینیک حیات وحش پارک طبیعت پردیسان منتقل شدند، تصریح کرد: متخلفان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.


وی در پایان گفت: گشت و پایش ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران به طور شبانه روزی ادامه داشته و با هرگونه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی و یا تخلفات شکار و صید برخورد قانونی خواهد شد.منبع:باشگاه خبر نگاران