۱۸ فروردین ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کشب اطلاعاتی مبنی بر فعالیتهای مجرمانه یک شکارچی متخلف از اهالی نوشهر، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به بررسی موضوع مشغول شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر در این باره گفت: محیط بانان پس از اطمینان از انجام تخلفات متعدد توسط این شکارچی، برای برخورد قانونی با وی وارد عمل شدند.
……

…..
تصویر: تاکسیدرمی کامل خرس قهوه ای کشف شده از منزل شکارچی متخلف در شهرستان نوشهر


علی اصغر حسین عمویی اظهار داشت: مامورین پس از هماهنگی با دادستان نوشهر و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد خانه فرد مظنون شده و به تفتیش مکان پرداختند.


تاکسیدرمی کله (هدمان) مرال (گوزن قرمز) و شوکا کشف شده از منزل شکارچی متخلف در شهرستان نوشهر


عمویی گفت: در جریان بازرسی از این خانه یک خرس قهوه ای تاکسیدرمی شده، یک مرال تاکسیدرمی شده و کله یک مرال (گوزن قرمز) و یک شوکا (گوزن مینیاتوری) به همراه یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کشف و ضبط گردید.


تاکسیدرمی کامل گوزن قرمز و اسلحه شکاری تک لول کشف شده از منزل شکارچی متخلف در شهرستان نوشهر


رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر گفت: در این رابطه یک نفر بازداشت شده و متهم که ابتدا منکر انجام تخلفات بود در جریان بازجویی ها به جرائم خود اعتراف و پرداخت مبلغ
۱۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک خرس قهوه ای، دو مرال (گوزن قرمز) و یک شوکا را پذیرفته است.

همچنین متهم جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز گونه های جانوری حمایت شده به مراجع قضایی معرفی گردید.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران