۱۸ فروردین ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت گروهی از صیادان غیرمجاز، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری متخلفین را شناسایی و جهت برخورد قانونی با آنها وارد عمل شدند.

صیادان با مشاهده مامورین بوسیله یک خودروی یخچال دار اقدام به فرار نموده و نهایتا طی تعقیب و گریز طولانی توسط محیط بانان متوقف شدند.

تصویر: ۵۲۲ عدد (۴۷۰ کیلوگرم) ماهی کپور کشف شده از صیادان غیرمجاز در استان چهارمحال و بختیاری


مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری در این باره گفت: در بازرسی از خودروی متخلفین تعداد ۵۵۲ قطعه ماهی کپور معادل ۴۷۰ کیلوگرم کشف و ضبط و سه متهم در این رابطه بازداشت شدند.

شهرام احمدی اظهار داشت: متخلفان در تاریکی شب و با استفاده از ۱۹۰۰ متر تور انتظاری در تالاب چغاخور اقدام به صید غیرمجاز نموده و سپس بوسیله یک دستگاه خودرو یخچال دار قصد انتقال ماهی ها به بازار را داشتند.


متخلفین پس از بازداشت به همراه خودرو، ماهی ها و ادوات کشف شده ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردیدند.


بر اساس مصوبه هیئت وزیران نرخ ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از صید غیرمجاز هر عدد ماهی کپور معادل یکصد هزار ریال تعیین شده است.تالاب بین‌المللی و زیبای چغاخور با مساحتی حدود ۲۳۰۰ هکتار در نزدیکی شهر بلداجی از توابع شهرستان بروجن واقع شده است.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران