۱۸ اسفند ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: رییس قوه قضاییه با صدور دستوری اکید به روسای کل دادگستری ها و دادستان های سراسر کشور، خواستار برخورد قاطع با متجاوزان به اراضی ملی، محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل ها شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی عصر دیروز (یکشنبه) با کاشت یک اصله نهال، ضمن گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: امیدواریم با هماهنگی همه دستگاه های متولی بتوانیم منویات مقام معظم رهبری و خواسته مردم عزیز را در زمینه حفظ محیط زیست برآورده کنیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تلاش های دستگاه قضایی در برخورد با متجاوزان به اراضی ملی و جنگلها بر لزوم افزایش برخوردهای قضایی در این زمینه تاکید کرد و افزود: همانطور که مقام معظم رهبری صبح امروز بر برخورد با متجاوزین به اراضی طبیعی و جنگلها تصریح کردند، دستگاه قضایی نیز در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی در ادامه بر نقش مردم در حفظ محیط زیست تاکید کرد و افزود: امروزه درختکاری، احیای اراضی و ایجاد و حفظ فضاهای سبز، وظیفه ای همگانی است.
رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: باید با اشخاصی که منابع طبیعی و محیط زیست را آلوده می کنند برخورد جدی انجام شود چرا که حفظ محیط زیست، حفظ محیطی است که در آن زندگی می کنیم.منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران