۱۹ بهمن ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان طالقان روز جمعه ۹۳/۱۱/۱۷ حین گشت و کنترل در ارتفاعات موسوم به شاه البرز در ساعت ۵ صبح متوجه علائم حضور شکارچیان در غاری شدند که معمولا به عنوان اقامتگاه و مخفیگاه شبانه شکارچیان متخلف استفاده می شود.


رییس اداره حفاظت شهرستان طالقان در این باره گفت: کسی درون غار حضور نداشت اما شواهد نشان از حضور شب گذشته چند نفر درون غار داشت، بنابراین مامورین به جستجوی اطراف پرداختند.
حشمت اله کشیری اظهار داشت: محیط بانان حین دوربین کشی در اطراف متوجه حضور دو فرد مسلح در ارتفاعات شده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.
تصویر: اسلحه گلوله زنی قاچاق به همراه مهمات و ادوات کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در شهرستان طالقان


کشیری گفت: مامورین با برنامه دقیق خود را به محل حضور شکارچیان در ارتفاعات رسانده و هر دو متخلف را پیش از فرار و یا اقدام به درگیری بازداشت و به اداره محیط زیست منتقل نمودند.
متهمین شب گذشته را درون غار مذکور بیتوته کرده و صبح بسیار زود به قصد شکار کل و بز وحشی راهی ارتفاعات شده بودند که خوشبختانه با هشیاری محیط بانان در همان ساعات اولیه صبح و پیش از اقدام به شکار دستگیر شدند.
از متخلفین یک اسلحه گلوله زنی برنو دوربین دار غیرمجاز (قاچاق) به همراه ۵ فشنگ گلوله زنی، یک دوربین شکاری، دو کیسه خواب و یک اره دستی (جهت بریدن شاخ و قطعه قطعه کردن اجزای شکار) کشف و ضبط گردید.
متهمین پس از بازداشت و تشکیل پرونده، با دستور مقام قضایی جهت تحقیقات بیشتر در خصوص اسلحه غیرمجاز تحویل پلیس اطلاعات و امنیت شده و روانه بازداشتگاه نیروی انتظامی شدند.


منبع:دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران