معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت:سازمان محیط زیست هرگز به هیچ فردی چه در داخل کشور و یا خارج از کشور مجوز شکار پرندگان شکاری را نداده است.احمد علی کیخا معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور در گفت‌و گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به خبرهای منتشر شده مبنی بر ارایه مجوز به اعراب برای شکار پرندگان شکاری همچون هوبره، گفت:سازمان محیط زیست هرگز به هیچ فردی مجوز شکار نمی‌دهد ،حال می‌خواهد این فرد ایرانی و یا خارجی باشد.

وی تاکید کرد: سازمان محیط زیست کشور تنها به 3 استان آن هم به دلیل مسایل معیشتی و عادت های فرهنگی مردم مجوز شکار داده است.

کیخا با اشاره به استان‌هایی که سازمان محیط زیست به آنها مجوز شکار داده است ،بیان کرد: در دستور العمل‌های صادر شده استان خوزستان و استان سیستان و بلوچستان مجوز شکار پرندگان کوچک مثل گنجشک را دریافت کرده اند.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور با تاکید بر ملاحظات سخت گیرانه سازمان محیط زیست اظهار کرد:ما روی کمک جوامع محلی برای شناسایی و دستگیری متخلفین حساب می‌کنیم.

وی ادامه داد: شکار پرندگان شکاری ارزش افزوده بالایی دارد حتی برخی از اجزای پرندگان مثل تخم هوبره بسیار با ارزش است اما متخلفان نباید فراموش کنند که با شدت با آنها برخورد می‌شود.

کیخا در خصوص اینکه تهدیدات همواره حیات وحش ایران را دنبال می‌کند،گفت:ما برای ممنوعیت شکار در ایران همواره چالش های فراوانی را در پیش داریم اما به مشارکت جوامع محلی امیدوار هستیم.منبع:باشگاه خبر نگاران