پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان سوادکوه در استان مازندران حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع آریم متوجه صدای شلیک چندین گلوله در ارتفاعات شدند.
رئیس اداره محیط زیست سوادکوه در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله به سمت محل شنیده شدن صدای شلیک ها حرکت کرده و پس از چندین ساعت پیاده روی در ارتفاعات صخره ای، پوست کنده شده و امعا و احشای سه کل و بز وحشی را بر روی زمین مشاهده نمودند.
ابراهیم فلاحی اظهار داشت: محیط بانان به ردزنی در حوالی محل رها شدن پوستها پرداخته و موفق شدند ردپای شکارچیان را در برف شناسایی و دنبال کنند.

تصویر: متهم بازداشت شده به همراه اجزای بدن سه کل و بز وحشی پس از انتقال به اداره محیط زیست سوادکوه
فلاحی افزود: محیطبانان پس مدتی پیاده روی بر روی رد شکارچیان، در آستانه تاریک شدن هوا سه شکارچی متخلف را مشاهده نموده و جهت بازداشت آنها وارد عمل شدند.
متخلفین با مشاهده مامورین از یکدیگر جدا شده اقدام به فرار نمودند که در جریان تعقیب گریز، محیط بانان یک نفر از آنان را که مسلح بود تعقیب و بازداشت نمودند.
دو متخلف دیگر که مسلح نبودند با استفاده از تاریکی هوا به همراه کوله پشتی و مقادیری گوشت شکار و مهمات موفق به فرار شدند.
از متخلف دستگیر شده اجزای بدن یک کل و دو بز وحشی به همراه یک قبضه اسلحه برنو کشف و ضبط گردید.

ابراهیم فلاحی اظهار داشت: بزها معمولا در این فصل یک یا چند قلو باردار هستند اما به دلیل تخلیه اندام داخلی و پاک کردن لاشه توسط متخلفین همچنین ادامه دار شدن تعقیب و گریز تا پاسی از شب موفق به کشف جنین های احتمالی و اثبات باردار بودن بزها نشدیم.
متهم بازداشت شده ضمن اعتراف به شکار غیرمجاز دو بز و یک کل وحشی پس از واریز مبلغ ۵۴ میلیون ریال به خزانه دولت بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی گردید.
متهم در مراحل اولیه بازجویی و رسیدگی به پرونده هویت همدستان خود را نیز فاش نموده و حکم جلب دو متهم فراری نیز توسط مقام قضایی صادر گردید.دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران