عاملین شکار غیرمجاز یک کل وحشی به همراه اسلحه قاچاق در طالقان دستگیر شدند

۱۲ دی ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در ارتفاعات سوهان در شهرستان طالقان، بلافاصله محیط بانان مستقر در پاسگاه بالا طالقان و نیروهای اداره محیط زیست ان شهرستان عازم ارتفاعات مذکور شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی جستجو دو شکارچی متخلف را در آبالای آبشار سوهان مشاهده نموده و جهت دستگیری متخلفین وارد عمل شدند.





اسلحه گلوله زنی غیرمجاز، مهمات مربوطه، لاشه کل وحشی و سایر ادوات کشف شده از شکارچیان غیرمجاز

حشمت اله کشیری اظهار داشت: شکارچیان غیرمجاز با مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند که پس از مدتی تعقیب و گریز در کمین گروه دیگری از محیط بانان گرفتار و بازداشت شدند.
در جریان بازرسی از متهمین اجزای بدن یک کل وحشی جوان، یک قبضه اسلحه گلوله زنی کالیبر ۳۰۸ قاچاق، تعدادی فشنگ گلوله زنی، دوربین شکاری، چاقو، اره، گاز پیکنیکی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.



……………
…..
محیط بانان حاضر در عملیات دستگیری شکارچیان غیرمجاز به همراه کشفیات مربوطه


کشیری گفت: متهمین پس از واریز مبلغ ۱۸ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به جرم حمل و استفاده از سلاح غیرمجاز و به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی شدند.
اسلحه غیرمجاز مجرمین باز سوی دادگاه به نفع دولت توقیف شده و متهمین از بابت شکار غیرمجاز و حمل سلاح قاچاق به مجازات حبس یا پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهند شد.



پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران