پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عصر روز یکشنبه ۹۳/۱۰/۷ نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی دنا گزارشی را مبنی بر اقدام گروهی از شکارچیان غیرمجاز به پروژکتور کشی در ارتفاعات دریافت می کنند.
مسئول پارک ملی دنا گفت: پس از دریافت گزارش پروژکتور کشی، با وجود اینکه محیطبانان تازه از گشت و کنترل به پاسگاه بازگشته و سخته بودند و از صحت گزارش نیز اطمینان نداشتیم ۵ نفر از محیطبانان در قالب دو گروه در ساعت ۱۸ عصر عازم ارتفاعات شدند.
علی افشار اظهار داشت: ساعت ۹٫۳۰ شب مامورین طی تماس تلفنی اعلام کردند که صدای شلیک گلوله ای را شنیده و نور ضعیفی را نیز مشاهده کرده اند.
مامورین به سمت محل مشاهده نور و شنیدن صدای شلیک حرکت کرده و در ساعت یک بامداد اعلام نمودند که متخلفین را محاصره کرده اند.

لاشه کل وحشی جوان، یک اسلحه تک لول قاچاق و یک اسلحه تک لول مجاز کشف شده از شکارچیان متخلف
علی افشار گفت: محیط بانان در تاریکی شب راهی جز غافلگیر کردن متخلفین نداشتند چراکه در صورتیکه شکارچیان متوجه حضور محیط بانان می شدند به راحتی در تاریکی کوه متواری می شدند.
مامورین با ایجاد یک کمین نامحسوس در مسیر عبور متخلفین آنها را غافلگیر نموده و دو نفر از آنان را بازداشت کردند اما یک نفر از شکارچیان غیرمجاز موفق شد با استفاده از تاریکی شب فرار کند.
در بازرسی از دو متهم بازداشت شده لاشه یک کل وحشی جوان، یک اسلحه تک لول روسی قاچاق، یک اسلحه تک لول مجاز، تعداد یازده عدد فشنگ چهارپاره و هفت عدد فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط گردید.

…..محیط بانان حاضر در عملیات شبانه دستگیری دو شکارچی شرور و سابقه دار در ارتفاعات پارک ملی دنا
مسئول پارک ملی دنا افزود: متهمین شبانه به پایین ارتفاعات منتقل و صبح دیروز (دوشنبه) پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
با توجه به استفاده متخلفین از فشنگ چهارپاره و پخش شدن ساچمه ها در تاریکی شب، صبح دیروز مجددا مامورین جهت بررسی صحنه جرم عازم ارتفاعات محل دستگیری متخلفین شده و به بررسی اطراف پرداختند.
در جریان پایش منطقه مذکور لاشه یک بز وحشی نیز مشاهده شد که شب قبل بر اثر اصابت ساچمه های چهارپاره در کوه تلف شده بود.

……لاشه بز وحشی که بر اثر اصابت ساچمه های چهارپاره کشته شده و روز بعد در همان محل کشف گردید
علی افشار گفت: شکار این بز وحشی نیز به اتهامات متخلفین افزوده شده و به متن کیفر خواست این اداره اضافه گردید.
هر دو متهم از شکارچیان شرور و سابقه دار ساکن روستاهای حاشیه منطقه حفاظت شده دنا وو دارای سوابق متعددی در زمینه شکار غیرمجاز هستند.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران